• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
6 Mart 2012 Salı

BJK nasıl kurtulur?

Beşiktaş-Trabzon maçının başlama düdüğüyle 1969'a gittik. Vasıf Öngören 'Asiye Nasıl Kurtulur'u o zaman yazmıştı. Bu tiyatro türü Türkiye'de bir ilkti. Kurgudan efektlere, hatta şarkılara kadar sanki reçete varmış gibi uygulanıyordu. Bu oyun sonradan sinemaya aktarıldı. Öngören'in amacı mevcut düzenle 'Asiye'nin kurtulmasının mümkün olmadığını göstermekti'.
...
Trabzon önünde tel tel dökülen Beşiktaş'ın kurtuluşu mümkün değil. Daha ikinci ve altıncı dakikalarda goller yenmedi ise tesadüftü. Kalede acemi çocuk, her yan topta bir ileri bir geri yapmakta. Önündeki savunmacılar felaket. Zaten kalecilerine güvenleri sıfır. Sidnei diye bir pehlivan var. Tek maçla kahraman ilan edildi. Paraların nasıl çarçur edildiğinin örneği; 'Futbolun F'sini bilmiyor'. Tüm yabancıların durumu farksız. M. Kemal Aktoprak ve pek çok Beşiktaş taraftarının görüşü ortak; 'Necip Uysal dışındaki tüm oyuncular ve hoca yollanmalı'.
...
Kafasında sadece UEFA'yı ciddiye alanlarla bir yere ulaşmak mümkün mü? Haydi biraz daha insaflı davranalım. Fernandez haricinde işe yarar 'Çete mensubu' var mı? Parasal anlamda batmış kulüp nasıl diriltilir? 'Koca camia' demek kolay. Şimdi bunu ispatlama zamanı. Önümüzdeki yıllara ait gelir kaynaklarını bile rehine verenlerin yarattığı yıkımı onarabilecek tek isim tanıyoruz; Rahmi Koç. Bu kadar büyük parayı ortaya koyar mı? Sanmıyoruz. Tek kurtuluş yolu; İmece. Atarken mangalda kül bırakmayanlar ve beleş bilet peşinde koşanlar, ellerini ceplerine atmak mecburiyetinde. Yoksa Beşiktaş'ı tarihinin en kötü günleri bekliyor. Asıl suçlu bildiğiniz gibi, kaçtı kurtuldu.
...
Şimdi 'Kurtuluş Formülü'nü açıklayacağız. Öncelikle Genel Koordinatörlüğe Adnan Dinçer getirilmeli. Eliyle yetiştirdiği ve altyapıda görevli hocaları emrine vereceksiniz. PAF'tan A-2'ye kadar ne kadar yetenekli yıldız adayı varsa, ana kadroya hazırlanacak. Aralarında ne cevherler var, iyi bilenlerdeniz. En büyük görev, Beşiktaş'ı yürekten sevenlere düşmekte. 'Sabırla destek, tam destek'. Gerekirse, yıllar yılı söylediğimiz 'Aldırma Kartal Aldırma'yı tekrarlarız. Birlik ve inanç sağlandığında, bu sürenin uzun sürmeyeceğine yemin edebiliriz.
***
Öğretmen atamalarında 'İl Emrinin Kaldırılması'nın yanlış olduğu konusundaki yazımıza, tahminlerimizin üstünde ilgi var. Yüzlerce mesaj geldi. İsimlerini yazsak bir türlü, yazmasak bir türlü. Doğrusu bu ülkede 'Dertleri dillendirmek' de problem. Hemen bunları cezalandırarak işe başlarlar. Milli Eğitim Bakanı'ndan ortak talep 'Yanlıştan bir an önce dönülmesi'.
...
Dr. A. Zeki Atun'un analizi müthiş. 'Yarışmalardaki cevapları gördükçe, tahsilin sadece etiket olduğu, cehaletin durduğu bir dönem yaşıyoruz' diyor. Tamer Kutluay'ın spor basınımızla ilgili yazdıklarına aynen katılıyoruz.
...
Volkan Akay 'Bay İfade' 11 Mart'ta İzmit Seka Otel'de 'Bir ifade değişir, çok şey değişir, her şey değişir'i sunacak.

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!</p>

Saklambaç Ustası Bu Tarla Faresini 'Görmelisin'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi