• $15,8962
  • €16,7936
  • 939.346
  • 2380.29
13 Ekim 2011 Perşembe

Bizden olmalı

Selçuk İnan 58. dakikada oyuna girdi. İki dakika sonra, Burak Yılmaz'a golü attırdı. Peki niye bu kadar süre beklendi? Cevabı basit. Çünkü
Guus Hiddink, bu ikilinin Manisaspor'da -Genç milli takımlar da var- başlayan işbirliğinden habersizdi. Peki Trabzon'daki uyumlarını fark etmedi mi? Demek ki teknik direktörümüz sadece maç öncesi toparlanmalarıyla ilgileniyor. Peki Baş Yardımcı Oğuz Çetin uyarmıyor mu? Ya da ikazlarını dinletemiyor mu?
...
Azerbaycan'ı güçlükle yenen takıma bakınca, sürprizler gördük. İnternet sitelerinde 'Makara köşeleri açılan' Sabri Sarıoğlu'nun çok iyi futbol oynamasına şaşırdık. Sinan Bolat'la iyi kaleci kazandık. Tıpkı Gökhan Töre'nin yıldızının parladığı gibi. Emre Belözoğlu'nu alnından öpmek şart. Sakatlığına rağmen 'Kanının son damlasına kadar' mücadele etti.
...
'Delikli demir icad oldu mertlik bozuldu'yu yayın felaketini görünce hatırladık. NTV'nin normal aktarımı -HD hariç- berbattı. Renkler kötü sulu boya gibiydi. Yakın plan dışında kimse tanınmadı. NTV bunca para dökmesine ve iyi kurgusuna rağmen yine çakıldı. Maçın yorumcuları içinde 'Assolist' Rıdvan Dilmen'i de uyarmak istiyoruz. Devamlı 'Kaç sarı kartı var?' gibi soru sormasından fenalık geldi. İstatistiki bilgileri önceden Güntekin Onay'dan alıp, önüne koyabilir. Ya da öğrenip, ezberler. Özetle dersine çalışmalı. Tembelliğin bu kadarına pes diyoruz. Aldığı 'Eşşek yükü parayı hak etmiyor'.
***
Yoğun okur mesajlarından birkaç örnek vermek istiyoruz. Engin Balim'in, başlangıç düdüğü öncesi yolladığı e-posta cuk oturdu. 'Azerbaycan'ı yenersek, Başbakan Erdoğan'ın kutlama mesajı nasıl olur? Nasıl olacak, olsa olsa -Alman Vakfılarından, pardon takımından yardım alarak çıktılar-'.
...
Dr. Başar Ergün, NTV'nin yayınından şikayet edenlerden. Tepeden kameraya gerek olmadığı görüşünde. Muharrem
Akduman ise Rıdvan Dilmen'in yanlış kullandığı kelimelerden söz ediyor. Verdiği örneklerden biri 'Sükunet' yerine 'Sakinlik'in tercihi.
...
Ertuğrul Berki'nin yazdıkları bizden ve diğerlerinden farklı:
'Kovduğumuz Hiddink gittiği birçok ülkeyi Dünya kupalarına soktu. Bizi de tüm engellemelere rağmen, yola devam ettiriyor. Yine kovduğumuz Löw Dünya Kupası'nda takımını başarıdan başarıya koşturdu. Şimdi firesiz rekor kırarak maçlarını tamamladı. Bir başka kovduğumuz Vicente Del Bosque ülkesine Dünya Şampiyonluğu'nu getirdi. Ya ağzımızı kapatıp, bilmediğimiz konularda susalım, ya bu güne kadar car car konuşup, yazan spor yazarları, biz bu işi bilmiyoruz diye istifa etsin. Toplum olarak seçmeyi bilmiyoruz diye ülkeyi, en çok oyu alana değil de en az oy alana teslim edelim.'
***
TRT-M'le ilgili yazımız ilgi topladı. Arada Fatih Erkoç'la ilgili 'Bizden torpilli' esprimizi anlamayacak kadar beyin özürlülere bile rastladık. Cengiz Kurtoğlu'nun yorumunu değil de, repertuarını eleştirmemizi kınayanlar dahi çıktı. TRT'nin ağır topları Hasan Daşdelen ve Ömer Hayri Uzun'a cevabımız ise 'Sahne Biz'i izleyemedik' olacak. Çünkü, hava şartları televizyon yayınımızı olumsuz etkiledi. Mumla oturduk. Bu arada Ali Tekin Cam'ın hattındaki arıza devam ediyor. Geçtikleri okunmuyor.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak