• $15,5449
  • €16,2424
  • 907.526
  • 2390.79
11 Nisan 2012 Çarşamba

Bıyıktan kafaya

Muslera'nın penaltı kullanması, doğalgaz ve akaryakıta yapılan zammı geçti. Gündemimizde bu var. Vatandaşın bütçesindeki kazığı görmezden gelenler, Uruguaylı ile uğraşıyor. Daha doğrusu Fatih Terim'le. Galatasaray Teknik Direktörü de gözüktüğü her ekranda 'Kararının sebebi'ni açıklıyor. Hatta 'Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim' demekten ağzı kurudu. Ne kadar sinirlendiğini belli etmemeye çalışsa da 'Mütemadiyen' kelimesi yerine 'Mütereddit'i kullanıp duruyor. Biri devamlılık, diğeri ise kararsızlık anlamında. Terim'in 'Kamu Yayıncısı'ndan şikayetçi olması ilginç. 'Sinirlendiği 'Kel kafalı'yı biz biliyoruz.' Dileğimiz bu ismi kendisinin açıklaması. Hani, geçmişteki gibi 'Senin bıyıklarını...' hatırlatır tarzda 'Senin çıplak kafanı...' demesini arzu etmeyiz. Hoca'ya bir sorumuz olacak. Kendisine 'Hayatının hatasını yaptı' diyen Rıdvan Dilmen'i izlemedi mi? En azından, kulağına üflendiğini sanıyoruz. Ona karşı üç maymunu uygulamasına şaşırdık. Fırça atmada ölçü 'Torpilin boyuna göre mi?'
...
Süper Final'in komutanlarını buluşturmak iyi fikirdi. Dört teknik direktörün konuşmalarını beğendik. Bu tavır taraftara yansır mı? Hiç sanmıyoruz. Altı maçın tamamında 'Köprüaltı mavuna...' sloganları atılacak. Dileriz yanılan oluruz. Üstünde durmak istediğimiz Lig TV'nin ışıl ışıl stüdyosu. Mükemmel renkler. Hoş yerleşme planı. Bütün bu üstünlükleri başka kanalda görmeniz mümkün değil. Bu konuda sıranın Star'da olduğuna inanıyoruz. Sabırsızlıkla bekliyoruz. Büyük paralar dökülmesine rağmen, hala 10 üstünden 6.5'talar. DIGITÜRK'ten tek şikayetimiz iki haftada bir aramayı unutmayan müşteri temsilcileri. Israrla 'Film paketi satmaya uğraşıyorlar'. Sanki sinemaya ayıracak vaktimiz varmış gibi.
***
Okay Karacan'ın Lig TV'de görev aldığı program sayısı arttı. Pınar Bekbölet ve Burcu Kapu Işık'la yaptığı 'Tutkumuz Futbol' güzel. İçeriden ve dışarıdan 'Genel kültür' saçılıyor. Güncel konularda başarılı araştırmalar sunuluyor. Karacan'ın moderatörlük dışında, yorumcu olarak bulunduğu üçlü-dörtlü yapımlarda da yıldızı hep parlak. Her şeyden önce, izliyor ve inceleyip, ekrana taşıyor.
...
TRT HD'nin, adını verdiği programda Zeki Çol'un 'Yivli elbisesi'ni görünce pes dedik. Resmen yayın bozuldu. Yönetmen, hatta stüdyo şefi bunun farkına varıp, niye müdahale etmiyor? Ersin Küçükbarak'ın yerinde olsak, herkesi toplar Televizyonculuğun alfabesi'ni öğretirdik. Bu iş Hangi'ye hanki ya da probleme Poroplem demeye benzemiyor. 'Hay dilini eşek arısı soksun'la,  gözleri bozmak arasında müthiş fark var.
...
Beşiktaş'ın kalecisi Cenk Gönen'in benzetmesine ağzımız açık kaldı. Eleştirilere verdiği cevaba bakın; 'Orkestra yönetmek istiyorum. Bunun için kalabalığa sırtımı dönmek zorundayım'. Tevekkeli değil, bu genç futbolcu bir adım ileri gidemiyor. Sırtını gerçekten döndüğünü görüyoruz. Ancak, rakip forvetlere.

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı