• $7,33
  • €8,8037
  • 405.825
  • 1525.48
12 Ocak 2012 Perşembe

Birikmiş notlar

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Mesajları okuruz. Üzüntümüz bunlara yeterince yer ayıramamak. İçlerinde öyleleri var ki, mutlaka birkaç satırla değerlendirmek zorundasınız. Örneğin 20 Aralık günlü yazımızda PTT hizmetindeki aracın şoföründen söz etmiştik. Önce, kurumun bir müfettişi aradı. Ek bilgi verdik. Bir hafta dolmadan İstanbul'daki Avrupa Yakası Başmüdürlüğü'nden adımıza cevap hazırlandığını anladık. Neden mi? 26 Aralık tarihli resmi yazıdan, ilgili aracın taşeronun taşeronu! olduğu bildirilmekte. Gerekli zılgıtın çekilip, bundan sonrası için tedbirlerin alındığı ifade ediliyor. Bu arada önemli detayı atlamayalım. Yazının yollandığı yerle AKŞAM'ın arasındaki mesafe 500 metre. Yürüyerek, teslim edilse, 14 gün sürmezdi. Bu da bizim esprimiz. İlgilerine teşekkürler. Önemli olan, duyarlılık ve eski benzetmeyle 'Dumanın doğru çıkması'.
***
İki kitaptan söz edeceğiz. İlki April'den bir polisiye roman; 'Son Sürat'. George D. Shuman'ın bilimsel gerçeklerden yola çıkıp kaleme aldığı müthiş bir kitap. Dedektif Sherry Moore, vahşice işlenmiş cinayeti çözmeye uğraşırken, inanılmaz iki tiple karşılaşır. Çarpıcı güzelliğe sahip, gözleri görmeyen kadın bir taraftadır.
Diğeri ise bu kadın kadar doğaüstü güçlere sahip Vudu rahibi. Shuman'ın cinayet sahnelerini tasvir edişi, gerçeküstü. Korku romanlarının en ünlü ismi Stephen King'ın bu kitapla ilgili yorumu aynen şöyle; 'Mükemmel'.
...
Son dönemin tarihi kitaplarına bir yenisi 'YILDIRIM-Esir Padişah' eklendi. Ayşe Tulun, tarih bölümü mezunu olmanın ve aynı dalda öğretmenlik yapmanın avantajını iyi değerlendirmekte. Tulun, Tercüman ve Güneş gazetelerinde pek çok eserin editörlüğünü de yapmıştı. Yıldırım'ı beğendik.
***
Gelelim CD'lerden söz etmeye. ajs iki yeni yapımıyla müzik marketlerde. Bunların kayıtlarının yurtdışında gerçekleştirildiğini belirtelim. 'Unforgettable Songs-3' ölümsüz bestelerden oluşmakta. 'Strangers in the night'ı Al Martino'dan, 'You are my destiny'i Paul Anka'dan dinliyorsunuz. 12 şarkı da 12 efsaneden. Aynı şirketin 'Cafe de Beyoğlu-Violins& Piano' tam bir terapi unsuru. Okurken, araba kullanırken, hatta canınız sıkılırken dinleyin. Rahatlarsınız.
...
Suzan Kardeş seriye devam ediyor. Bekriya 6 bunların en yenisi. 11'i anonim hale gelmiş şarkılar içinden biri sanki bize özel; 'Balat uğramaz, doğru
Fener' Bu fıkır fıkır parçanın gerçek adının 'Aksaray'dan geçer iken çevirdiler yolumu' olduğunu belirtelim. Tüm, hemşerilerimize -En başta Hüseyin Movit'e- önemle duyururuz.
...
Aydan Kaya Pop Star furyasından geriye kalan isimlerden. Adım Adım ismi verilen çalışmasına şaşırdık. Soner Sarıkabadayı, Ercan Saatçi bestelerinin yanı sıra Chris de Burgh'la düeti bile  CD'de yer almakta.
***
İzzet Çapa'nın nazik mesajına teşekkür ederken, başarılarının devamını diliyoruz. Beşiktaş'lı okurlarımızın isteklerine kısa sürede cevap vermeye çalışacağız. Müfit Yavuz, dile getirdiklerinde yalnız değil.

<h3>ÇALIŞANLAR İSTİFA METNİ YAZARKEN DİKKAT!</h3><p>'Kısa Çalışma Ödeneği'nin biteceğinin açıklanmas

Kısa çalışma sonrası çalışanlar nelere dikkat etmeli?

Eski telefonunuzu sakın atmayın! İçinden çıkan parçayla bakın ne yaptı

Çorum'da 7 bin 291 litre sahte içki ele geçirildi

İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı