• $16,1613
  • €17,3396
  • 968.027
  • 2375
15 Şubat 2011 Salı

Bir varmış bir yokmuş

İşitme Engelliler Okulu'nun ismi Defne Joy Foster oldu. Som altından yapılan muhteşem birincilik kupası merhumenin oğlu Can Kılıç Solmaz'a bırakıldı. Büyüdükçe, onun anlamını ve çok erken yaşta kaybettiği Şipşirin Annesi'ni daha iyi tanıyacaktır. Tabii bunların en önemlisi, Yok Böyle Dans'taki espri dolu performansı. Hani masallar 'Bir varmış, bir yokmuş' diye başlar ya, onu bu kez mutlu sonsuz bitirdik. Defne mezarda yattıkça, Minik Can'ın ömrü uzasın. Sağlıklı bir gelecek onun olsun.

...
Beklendiği gibi, 'Final Yas'la başladı'. Kimi hıçkırdı, kimi gözyaşlarını içine akıttı. Sonuçların belli olmasından sonra Nouma'nın yukarıda bir yerlere bakıp, dua edişi beynimize işlendi. Azra Akın iki kraliçeliğine -Türkiye ve Dünya-, üçüncüsünü ekledi. Pascal Nouma, dansa yatkınlığını ispat etti. Eda Taşpınar, kasılma yakıştırması ikoncanlığı, kaldırıp attı. Kibirsiz davranışlarıyla, her evdeki önyargıyı yok ederek, başköşeye oturdu.

...
Bazı üyeleri 'Sıfırcı Hoca' olarak başlayan jüri üyeleri sekizinci haftadan sonra 'Bebek badem ezmesi'ne dönüştüler. Hele son akşam, yağmur gibi not yağdırdılar. Sait Sökmen'i hepsinden ayrı yere koyduk. Her yarışmaya gerekli olduğu kanısına vardık. Şimdiki bölümü Acun Ilıcalı'ya ayırdık. Hem izlenme olarak hem de bunları hayırlara kanalize etme açısından 'On tam puan' veriyoruz. Para kazanmanın en güzel yolunu uyguluyor. Ilıcalı Kardeşimizi gözlerinden öperek tebrik ediyoruz. Başarılarının devam edeceğinden hiç şüphemiz yok.

***
İbo Show, Beyaz TV'deki yayınında akıllı konuk seçimiyle devam etmekte. Açılış Bülent Ersoy'la yapıldı. Bu kez müzik bilgisi ve yorumu kadar sahne hakimiyetiyle sevdiğimiz Mustafa Keser vardı. Yanına eklenen Niran Ünsal -Kusura bakmasın- levrek ızgaranın kenarına iliştirilmiş, roka gibi durdu.

...
ÇGHB-Çok Güzel Hareketler Bunlar- işin kolajını buldu. Kanal-D yönetimi bu yola razı olduğuna göre, izleyiciye tek alternatif kalıyor; 'İster seyret, ister seyretme'.

...
Ankaragücü önündeki Beşiktaş'ı eleştiremiyoruz. Gerekçemiz belli; Dinamo Kiev maçları. Çok önceden lige havlu atıldı. Ancak canımızı sıkan Schuster'in umursamaz tavrı. Eski takımında yaptığı toplam kilometreyi sarı-lacivertli formayla tek maçta elde etti. Serdar Özkan'a şaşırdık. Özetle gözlerimiz, yürüyerek oynasa bile Guti'yi aradı. Tabii, rakip defansı ileri çıkartmayan Quaresma'yı da. Kaç maçtır trafik memurluğu yapan İbrahim Toraman'a da kızamıyoruz. Yanlış yerde oynatılmakta.

***
Ali Terzioğlu'nun 'Eşrefpaşa içerikli' yazımıza gönderdiği upuzun mesajına bir-iki cümleyle cevap vereceğiz. Sözünü ettiği İzmirspor'u unutmak mümkün değil. Efsane kalecisi Seyfi, Babamızın kan bağı olan akrabasıydı.

...
Müfit Can Saçıntı'nın e-postasına teşekkür ediyoruz. Ekrandaki başarısının süreceğinden eminiz.

...
Celal Kurt, Prof. Dr. Mehmet Haberal'a uygulananları protestoda yalnız değil. Aynı konuda epey kınama almaktayız.

<p>Seksenler, Doksanlar, Ertuğrul 1890, Papatyam ve Yeditepe İstanbul birçok unutulmaz projede rol a

Deniz Oral Turgut Özal rolünü anlattı! Meğer ilk düşünülen isim bambaşka biriymiş

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti