• $15,9749
  • €16,9463
  • 948.026
  • 2388.87
17 Ekim 2011 Pazartesi

Bir tatil sabahı

Kargalarımız var. En önemli özellikleri sabahın köründe 'Kalkları, gaklarla becermeleri'. Sanki  Sayın Bakanımız Taner Yıldız'dan eğitimliler. Pazar günü de aynı şeyi yaptılar. Zaten onlar için, önemli olan karınlarını doyurmak. Geçenlerde BİM'e girdik. Kasiyer gençlerden biri bizimkileri işaret edip; 'Sizle gelip, sizle gidiyorlar' dedi. Güldük ve 'Doğrudur'la yetindik. Ancak, En tatlı gün'de biraz bozulduk. Çünkü, Disko Kralı'nı sonuna kadar izlemiştik. Kanal D'deki gibi çok geç bitmiyor ama nedense bayılttı.
...
Söylene söylene kalktık. Öncelik kargalar da. Kedileri, köpekleri, en son kumruları doyurduk. Açık bıraktığımız Kanal NTV idi. Vedat Milor'a takıldık. Denizli izlenimleri tekrarlanıyordu. Namı dört bir yana yayılan Bağlı'da kokoreçleri götürdü. Ardından Vali'nin önderliğindeki bayanların yemek yarışmasına jüri oldu. Tanrım sen aklımızı koru. İpek gibi, damarsız yapraklarla yapılmış sarmalar. Kurutulmuş patlıcandan dolmalar. Keşkek, daha neler neler. Guruldayan mide ile yine 'Pavlov'un iti'ne döndük. Kızıp CNN TÜRK'e geçtik. Haydaaa, karşımızda son yılların en çok konuşulan diyetinin sahibi Prof. Dr. Canan Karatay. Cüneyt Özdemir'in Soru-Yorum'u. Tavsiyeleri boşverin. Karatay diyorki; 'Korkmayın tereyağına kırın yumurtaları'. Şimdi de Karatay İti'ne geçip, evrimi tamamladık. İlk aklımıza gelen Hacı Sayid oldu. Telefonla karışık -Kıymalı, patatesli- kol böreği istemeyi planladık. Saate baktık, paket servisinin başlamasına yarım saat var. Doğru mutfağa. Tava ocağa. Tereyağ yerine, sızma zeytinyağı döktük. Tam kıvamında olunca içine yumurtaları patlattık. Kızartma makinesine attığımız İHE'in çavdar dilimleriyle gerçek anlamda 'Günaydın' dedik. Arada Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta kardeşimizin kulaklarını çınlattık. O olsa, mutlaka bizim mönüye dilimlenmiş suçuk ilave ederdi. Haftanın ilk iş gününde, NTV ile CNN'in bize yaptıklarını size aynen uyguladık değil mi? Haydi bakalım, konumunuza göre doğru 'Homini gırtlağa'.
- - -
Gazeteye geldik ve uzaktan kumandaya yapıştık. Avrasya ekibi karşımızda. Hızla ekran turu attık. Öncelik haber kanallarında. Aklımıza naklen yayının sorumlusu TRT Spor geldi. Tepeden müthiş görüntülerle odamıza doldu. Hava yağmurlu, rüzgarlı. Tabi” ki puslu ama yukarıdan tespitler güzel. Belli ki, soyadı Küçükbarak ama işi Büyük Ersin, ekibini sağlam kurmuş. Ne diyelim, Kamu Yayıncımız böylesi günler için. Avrasya'yı baştan sona iyi götürdüler. Tıpkı, İstanbul BB. Spor AŞ'nin Genel Müdürü A. Baki Ertekin gibi.
...
Elimiz varmıyor ama yazacağız. 'Krampon ibrişimleri slipine bağlı' İspanyol Guti ve Portekizlilerden oluşan çetesi, Kayseri önünde tel tel döküldü. Simao Sabrosa, Manuel Fernandes, Ricardo Quaresma'dan oluşan 'Doymuşlar' yenilgiyi hak etti. Üstüne üstlük, Rüştü Reçber ve İbrahim Toraman sakatlanıp, Euro Lig için kötü haberi verdiler. Guti ıslıklara karşılık 'Sezon sonu jübile yapabileceğini' açıklamış. O kadar beklemesine gerek var mı? Bir an önce defolup, gitsin!
- - -
İGD-İstanbul Gazeteciler Derneği- Cumhuriyetin 88. Yıldönümünü Wow
Hotel Balo Salonları'nda-Yeşilköy'de kutlayacak. 28 Ekim Cuma günü gerçekleşecek etkinliğin adı 'Cumhuriyet Basın Balosu'. Sunuculuğunu Mustafa Yolaşan'ın yapacağı gecede, pek çok seçkin onur konuğunun yer alacağı açıklandı.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister