• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
8 Aralık 2010 Çarşamba

Bir dostu kalaylamak

Artun Ünsal tam akademisyen oldu. Pakize Suda aldığı kilolarla kaldı. Medyanın, iki kişinin egemenliğine terk edildiğini görüyoruz. Vedat Milor'un 'Tadı Damağımda'sı sanki 'Yabancı gözüyle Türk Mutfağı'. Bu arkadaşımız Konya kökenli olmasını, bu kentte bırakmış. Neyse ki, Taşköprü sarmısağını, Perugia ya da Sicilya'dakilerle kıyaslama alışkanlığından vazgeçti. Hatta, Beyti Güler gibi ustalardan işi kapmaya başladı. Özetlersek, 'Tadı, damağımızı hala okşayamıyor'.

...
Mehmet Yaşin 'Lezzet Durakları' ile bizden biri. Torpil yapmıyoruz. Her şeyden önce, enginarı kaşıkla yemiyor. Bursa'nın Kebapçı İdris'inde pideli köfteyi öyle bir götürüşü vardı ki, bütün salgı bezlerimizi çalıştırdı. Mönüdeki koyun yoğurdu ile şıranın silinip-süpürülmesi ekran başındakiler için 'Hidiv İşkencesi'. Bu görüntülerle, acele eşofmanlarını çıkarıp, sokak giysilerine bürünen pek çok tanıdığımız var. Akıllarına gelen en yakın 'Homini Gırtlak' merkezine dalıyorlar. Galiba Yaşin'in eski Yunan Tiyatrosu'ndan kalma 'Katarsis -Etkileme-' özelliği fazla. Milor kızmasın ama işkembe çorbasını limonla içenler için program yapar gibi. Bir de itirafta bulunacağız. En çok bedduayı Mehmet Yaşin'e ediyoruz. İbo'nun benzetmesiyle 'Sinir sistemimizi bozuyor'. Ya, ona uymuyoruz, uykularımız kaçıyor. Ya da 'Şekerimiz fırlıyor'.


***
Doktorlar, Show TV ekranlarında 'Yeni, yeniden yaptı'. Orijinali ABD yapımı olan uygulamayı seviyoruz. Son uyarlamada ilk kadrodan epey isim var. Yasemin Ergene'nin yerinde Leyla Göksun. Ona da alışılır. İzlenme payı bir yana, kurgudan senaryoya kadar güzel. Yazarlar bir şeyi iyi öğrendiler. Ne kadar ağlatır ve tacizlerle süslerseniz ratingi patlatırsınız.

...
İstanbul'un yeni Valisi Hüseyin Avni Mutlu, medya turlarına önem vermekte. Doğrusu iyi gidiyor. Muammer Güler'in şirin tarafını onda da görmeye başladık. Sporu sevmesi artılarından. İstanbul'lu galiba şanslı. Bu isimleri bulup, megakente yollayanları kutlamalıyız.

...
TRT Müzik'le ilgili notlarımızı karıştırıp birkaç uyarıda bulunmak arzusundayız. Örneğin Meşk Zamanı'nda Arif Özgülüş'ün gençlere imkan vermesini -Dilhan Özgülüş dahil- alkışlıyoruz. Fakat, konservatuvarlarımızda ya da diğer müzik eğitimi veren yerlerde sadece kızlar mı var? Hoca, arada bir yakışıklı ve yetenekli delikanlıyı da ekrana sürmeli.

***
TRT'deki çekilişlerde görev alan spikerler arasında şıklık yarışması izliyoruz. Birinci kesinlikle Yasemin Pamukçu Başara. Giysileri ve yüz makyajı uyumlu. Hele, 'Güvercin fırtınası' saç modelinden vazgeçince, daha iyi oldu. Yasemin'in sunumu için başarılı notunu düşüyoruz.


...
Pro-7'nin PopStars'ında 'Girls Forever' daha fazla ilgi alanı. Bayanların tercihinin sebebi açıklandı. Erkeklerde -Çok özelliği olanlar hariç- seyircinin zapladığı tespit edilmiş. Doğru, bizdeki durumla benzeşiyor.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!