• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
21 Ocak 2012 Cumartesi

Bir Demet Tiyatro...

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

BKM'nin, Yılmaz Erdoğan ve arkadaşlarının yıldızlaştığı seri, yeniden yayınlanıyor. TurkMax'taki tekrarları kaçırmamaya özen gösteriyoruz. Bugünün pek çok yıldızını onunla tanıdık. 'İnce işçilik' mevcut. Kaba saba şakalar yok. Siyasetçi aynı. Tirbişonlar hala sıra sıra. Nesli tükenmeye yüz tutan sadece Mükreminler. Bir de gerçekten aramızdan ayrılanlar var. Tombalak, Laz Bakkal, Baba yok artık. Saflar ve uyanıklar, ille de milletin sırtına basıp geçinenler, 'Evrim geçirmiş keneler' dört bir yanda. Bir Demet Tiyatro'yu öncelikle gençlere öneriyoruz. Eğer, yaşları, o günleri görmeye yetersiz kalmışsa, sorun yok. Çünkü 'Türkiye eski tas, eski hamam'.
...
Kayıplar Listesi'ne yeni isim eklendi; Evin Esen. Çiçek Taksi derken, benzeşen yapım Akasya Durağı ile sevilgen oldu. Çağımızın hastalıkları onu da alıp götürdü. Tam da, parasal anlamda rahata ermişken. Şaziment Abla'ya rahmet diliyoruz.
***
45 Dakika'da 'Kalem gösterisi' vardı. Ev sahibi ile konuğu, ellerinde koca koca kalemlerle göründüler. ABD Başkanlarının başlattığı bu akım, Merhum Turgut Özal'la gözümüze sokulmuştu. Şimdilerde salgın. Mehmet Barlas ve Ali Ağaoğlu'nunkiler kabzımal kalemi gibiydi -Değerini bilmiyoruz ama fazla büyüktüler-. Daha ilk anda 'Erman Toroğlu'ndan alıntı mı' dedik. Ağaoğlu, konut alanında zirveye yürüyor. Barlas ise dopdolu. Rockefeller'in Çin'de bedava dağıttığı lambalar sayesinde gaz yağı tekeli kuruşunu iyi anlattı. Rahmetli Adil Araslı'nın yeni açılacak otobüs hat ve duraklarını önceden öğrenip, arsa satın almasını söyleyişi 'Ticari cinlik' örneğiydi. Mehmet Barlas'ın programı geçirdiği kazadan önce çekilmediyse, vaziyeti iyi. Sesi, telefondakinden daha canlıydı.
***
Cengiz Semercioğlu, dünkü köşesinde bize cevap verdi. Vatandaştan fırça yediği belli. 'Hırçın'ın Ölümü' ile ilgili aldığımız mesajlardan gayet net anlıyoruz. Kaldı ki, Cengiz'in aslında hayvan karşıtı olmadığını biliyoruz. Çizdiği rota yanlıştı
-Kimlere sinirlendiği ortada-. Apartmanındaki Panda isimli kediye selam yollamayı unutmayalım.
...
Atatürk Havalimanı'nın duayeni eski çalışma arkadaşımız Faik Kaptan'ın
e-postasına sevindik. O da tüm canlıları seven kesimden. Sema Dede'nin aynı konudaki satırları, döktüğü gözyaşlarını anlatışı ise duygulandırdı.
***
Hüseyin Movit, İvana Sert'i iki ayda Türkçe'yi bülbül gibi konuşmaya davet ediyor. Her cumartesi 11.30-12.30 arasında 'Türkçenin Doğrusu' konferansları veriyor. Yer; Dil ve Edebiyat Derneği. Adres; Feshane Caddesi. No: 3. Eyüp-İstanbul. Tel: (0212) 581 61 72. Laf aramızda, bu konferansa ihtiyacı olanlardanız.
...
Vedat Erzi'nin Muhteşem Yüzyıl'la ilgili yorumu hoş:
'Sayın Burhan Ayeri, selam ve saygılarımı sunarım. Muhteşem Yüzyıl dizisini seyredince, padişahların niye sık sık sefere çıktıklarını çok iyi anladım. Baksanıza; Saray'daki kadınların şerri ile uğraşmaktansa Belgrat'ı fethetmek daha kolay. Adamcağızlar kafalarını dinlendiriyormuş demek ki. Bu yüzden Süleyman'ın yeniden yola koyulması yakındır. Adamın kafasını dinlemeye ihtiyacı var'.

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı