• $8,3236
  • €10,1051
  • 490.62
  • 1440.53
17 Mart 2011 Perşembe

Bir bastonla Meclis'e...

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Onca Tatlıses programı arasında en güzeli Teke Tek'ti. Fatih Altaylı'nın konuğu Şanlıurfa Belediye Başkanı olunca, sohbetin tadına vardık. Dr. Eşref Fakıbaba, İbo'dan yola çıktı. 'İbrahim Tatlıses Konservatuarı' için hazırlığı anlattı. Hemşehrilerinin sanatçıya sevgi ve saygısından örnekler verdi. Urfa Sıra Geceleri'ni, tüm Türkiye'nin İbo sayesinde tanıdığını söyledi. Hatta, kebabın mutlaka dürüm içinde yenmesi gerektiğini belirtirken, yine onu adres gösterdi. Gerçekten bugün metropollerde Urfa başta, Güneydoğu mutfağı, batının fast-food'larını ezip geçtiyse, Tatlıses'in önemli katkısı var. Hiç elinde çatal-bıçakla gördünüz mü? Dürümü ısırırken, içindeki domatesin suyu, parmaklarından süzülür -Ağzınız sulandı değil mi?-.

...
İbrahim Tatlıses'in Almanya'da beş yıldızlı otel odasında mangal kurması gündeme geldi. Aynı yerlerde Bülent Ersoy'un ütüyle sucuk pişirmesi hatırlanmadı. 12 Bin yıllık kültür mozaiğinden ilginç gözlemlere kahkahalarla  güldük. Adam Urfa'nın en güzel yerinde süper lüks daire satın alıyor. Balkonda keçisi. Çünkü, sütü elleriyle sağmazsa olmaz. Ciğerin kralı sokak seyyarlarında. Yani, Vedat Milor'un tam tersi bir ortam. Uzun sohbette büyük usta Kazancı Bedih unutulmadı.

...
GAP'ın, Urfa'nın geri kalmışlığını ortadan kaldırması üstünde duruldu. Tam bu noktada bir anımızı yazacağız. GAP'ın mimarı bildiğiniz gibi Süleyman Demirel. Onun seçim gezileri, özellikle Urfa'ya çok renkli olurdu. O da, bu kentin sakinlerinin sevgisinden mutluydu. Bir gün sorduk; 'Siz bu GAP'ı Şanlıurfa'ya hizmet için mi yaptınız?' Ne evet ne hayır dedi. Ancak gözlerinin içi gülerek kahkaha attı. Bir yerde sorumuzu cevaplandırmış oldu. Merhum dayımızın iki yıl görev yaptığı bu ili, çok küçük yaşlarda tanıdık. Yöre insanı kadar saygılı ve misafirperver olanını başka yerlerde az bulursunuz.

...
Tatlıses'ten aldığımız son haberler moralimizi düzeltti. Sol ayağını kıpırdatabilmesi önemli. Demek ki, fizik tedavi süresi korkulduğu gibi geçmeyecek. İnşallah elinde sadece bir bastonla, TBMM kürsüsünde milletvekili yemini ederken görürüz.

***
TRT-1'den canlı olarak yayınlanan Katre için, en muhteşemiydi diyebiliriz. Ertuğrul Korkmaz'ın özel orkestranın şefliğine hayran kaldık. Program yönetmeni Haldun Karabudak'ı da kutluyoruz. Musa Eroğlu, Zerrin Özer ve Melihat Gülses için yorumumuz 'Muhteşem'.

...
TRT-M'deki Akşam Sefası cansız, TV-8'deki Salı Sefası canlıydı. Nebahat Çehre ve özellikle Fatih Erkoç izleyiciyi hayran bıraktı.
...
Yarın akşam için en güzel davet, Lig TV Genel Müdürü Aybars Hünalp'ten geldi. Türkiye'de bir ilk, bir milad gerçekleşiyor. 3D ile Derbi yayını izlenecek. Kanyon'daki organizasyonda iki ayrı salon ayrılmış; GS'lılar ve FB'liler olacak. Doğrusu bizim sevgimiz Siyah-Beyaz. Nereye gireceğimize karar veremedik. Yine de Aybars Kardeşimize teşekkür ediyoruz.

...
İstanbul Modern bu kez Kayıp Cennet'i -Paradise Lost- sergileyecek. Sanat, doğa ve teknolojinin uyumunu 25 Mart-24 Temmuz tarihleri arasında izleyebilirsiniz.

<p>Astrolog Özlem Recep, 'Kadro bekleyenler alanları ile ilgili olumlu olan süreçlerin içerisindeyiz

11 Mayıs Boğa Burcu Yeniayı'nın burçlara etkisi

Elazığ'da 2 bin 340 rakımlı Haroğlu Dağı'nda 2 bin 340 rakımda tesadüfen keşfedildi!

Sağlık çalışanlarının özverisini kare kare gözler önüne serdi

Adana'da polis, Engelliler Haftası dolayısıyla engellileri evlerinde ziyaret etti