• $13,4245
  • €15,1822
  • 790.166
  • 2014.21
29 Şubat 2012 Çarşamba

Bilim mi şov mu?

Yüz naklettik. Tebrikler. Bacağı vücut reddetti ama takılan iki koldaki durum iyiye gidiyor. Tırnaklar bile uzamaya başladı. Alkışlar. Bu kez, iki kol ve de iki bacak montajı. Ana gövdeyi de kaybettik. Sorular ve sorular. Başarısız operasyondan sonra yapılan açıklamaya bakın: 'İki yüz küsur personelimizle ameliyatı gerçekleştirdik. Ölüme kadar tam kadro hizmet verdik'. Bu ne yahu? Bir macera aramanın savunması mı? İnsanoğlunu kobay niyetine kullanmanın itirafı mı? 'Deneme, yanılma metodu' ile tıp dalında Nobel'e adaylık çabası mı? Kimse bize karşıt görüş bildirmesin. Kapalı kapılar ardında katledilen zavallı hayvanları görmüyoruz. Bu defa bardağı taşırdınız. Hatta, düşürüp paramparça ettiniz. Şevket Çavdar'ın ölümü resmen cinayettir. Hesabını, açıklanan listede yer alanların tamamı vermeli. Tepedekinden başlayarak. Öncelik 'Tıbbi çalışmaları' Yetenek Sizsiniz'e dönüştürenlerde.
***
AcunMedya ekibi, ekranda kalan son programına gaz verdi. 2. Tur daha sık aralıklarla gösterime sokuluyor. Afyon-Kocatepe Üniversitesi'ndeki gösterilerde, olağanüstü biri veya birilerini yakalayamadık. Temi Hason'un müzikalinden başka ses gösterisi izleyemedik. Dans ve akrobasi üstüne yoğunlaşıldı. Arada, 'Yaz animatörleri'ni fark ettik. Bunlar da Komedi Dans Üçlüsü'nün 2012 versiyonları. Acun Ilıcalı'nın kafasında 17 Mart'ta başlayacak Survivor'ın planlandığı gayet net anlaşılıyor. Bakalım bu gece farklı işler yakalayacak mıyız?
...
Bir Demet Tiyatro'nun tekrarlarında Mükremin'e muhallebi satmaya çalışan garsonu fark ettik. Kurtlar Vadisi'nin Memati'siydi bu. Servis elemanı da olsa aynı yüz, aynı lanetlik. Demek ki Yılmaz Erdoğan, yıllar önce bu gerçeği yakalayıp, kafasında karakteri oluşturmuş.
...
Burada Laf Çok'ta Haydar Dümen'in karşılanışı çok hoştu. Mesut Yar, Hocamızı elinde +18'le oturttu. Bu arada Oya Aydoğan'ın Doktorun servisinden yararlandığı itirafına bayıldık. Hem de +18'lerde iken.
***
Tarihimizle ilgili yayınlara hep ilgi duyarız. Sultanbeyli Belediyesi'nin 'Aydos Kalesi ve İstanbul'un Fethi' sempozyumu belgesele dönüştürüldü. Uğur Demir-Mehmet Mazak ikilisinin liderliğindeki bu belgeselde 28 Mayıs 2011 tarihli sempozyumun tebliğleri ve konuşmaları yer almakta. Minyatür ve fotoğraflarla bezenen bu emek ürününü beğendik. Fatih Sultan Mehmet de baştacı.
...
'Türk Halkının Sarıkamış Algısı'ndan 'Şarkın Çanakkale'si SARIKAMIŞ' çıkmakta. Serhat Kalkınma Ajansı'nın ortaya koyduğu çalışma Dr. Hüseyin Tutar, Doç. Dr. Tuncay Öğün,Yrd. Doç. Dr. Hüsnü Kapu, Hamza Erdoğdu ve Ebubekir Küçük imzalı. Olağanüstü emekle ortaya konan araştırma başarılı.

<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üni. Öğretim Üyesi Dr. Eray  Güçlüer ve Hacı Bayram

Zeytindalı Harekatı'nın yıldönümü…

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında