• $15,8311
  • €16,7443
  • 931.265
  • 2405.7
21 Şubat 2011 Pazartesi

Benzin bitiyor ilgi artıyor

Canlı yayınlara konuk olma davetlerine alıştık. Özel yemeklerde sohbet taleplerini sıkça almaktayız. Ancak, uzun süredir bu yolu kapattık. Belli saatler içinde gazetemize gelen ekiplere konuşmakla yetiniyoruz. Kasılmak gibi olmasın ama CNN INTERNATIONAL'in Türkiye Belgeseli içerisinde bulunulması arzu edilenlerdendik.

...
Yine başa dönecek olursak şu aralar iki kanalın 'Program yap' baskısı altındayız. İnatçı çıktılar ama direncimizi kıramadılar. Akıllarında 'Haber jeneriğine kadar monte edilen' görüntülerimiz kalmış. O dinamizmimiz, artık kalmadı. Savaş Ay'ın 'Alevli bidonları'nın yanında sabahlayacak enerjimiz hiç yok. 'Osmanlı Şerbetçileri' gibiyiz. 'Dinlen dinlen iç' değil de 'Dinlen dinlen çalış'ı tercih zorunda kaldık. Hala değer verip, verimimizi arttırmaya çalışanlara ve okurlarımıza duyuruyoruz.

***
Üzülerek görüyoruz ki Show Max denetimden çıktı. Dört ayrı olaydan gözaltına alınıp, yargılanmış biri, bu ekranı çocuk bahçesine çevirdi. İstediğini, başarılı olsa da yok ediyor, arzuladığını çalıştırıyor. Yetmiyor, eleştirenlerle dalga geçiyor. Örneğin 'Burhan Semerci' kim? Biz mi yoksa, sevgili Cengiz mi? Bu sumo güreşcisine ve ona 'Yeter artık' diyebilecek kimselere sesleniyoruz. Gereği yapılmazsa, ocak ayında Antalya'da meydana gelen ve örtbas edilen rezaletle işe başlayacağız. Asıl sahibini gönderip ele geçirdiği programın orkestrası dahi kaprislerinden bıkıp kaçtı. Bunlara nasıl izin veriliyor?

***
Yetenek Sizsiniz'de, stüdyodaki izleyicinin gırgırla karışık protesto ettiği Ali Taran'ın tüm kararlarına aynen katılıyoruz. 'Evet' ya da 'Hayır'ların altına imza atarız. Adam cin gibi. En önemli artısı, yarışmacının bir sonraki turda ne sunacağını ya da yapamayacağını ölçebilmesi. Adaylar içinde iki grubun öne çıktığını fark etmeyiz:

a)
Oyun kağıtları illüzyoncuları
b) Gösteriyi seven barmenler.

Eskişehirli emekli öğretmen Erol Aykan'ın şarkısı tam İsmail K'lık. 'Eşşekler gibi seviyorum'u kaçırmasın.

***
TEYEV'in-Türk Emniyet Teşkilatı'nın Şehitleri, Malülleri, Dul, Yetimlerin Eğitim ve Yardım Vakfı- kuruluşunun üstünden tam 29 yıl geçti. Eski dostumuz Maral Öztekin'in yolladığı 'Geleneksel TEYEV Polis Balosu' davetiyesiyle anılara daldık. Yapılanma günlerinde biz de vardık. Merhume Huriye Uğurludoğan'ın tüm malvarlığını bağışlayışını hatırlıyoruz. Ünal Erkan ve Mehmet Ağar'ın büyük destekleri ile olay tamamlandı. Bunca sene sonra ortaya çıkan bilanço küçümsenemez. 4352 şehit ve malül çocuğuyla, 2750 şehit ve malül ailesine burs ve doğrudan yardımla destek olmakta. Bunlara kesintisiz devam edilmekte. Daldık gittik eskilere. Şakir Koç'u, Ahmet Zehir'i, Ali Günaydın'ı ve hatta emeklilikten sonra şehit edilen Aydın Barış, Muhsin Bodur gibi kahramanları anımsadık. Yüzlerce aslan bu ülke adına can verdi. Sakat kaldı. Maral Öztekin'in şahsında TEYEV'e katkıda bulunanlara sevgi ve saygılarımızı yolluyoruz.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı