• $7,3583
  • €8,9596
  • 437.224
  • 1536.11
09 Eylül 2011 Cuma

Benzer esintiler

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Kuzey Güney' adlı dizi iyi girdi. Ancak, tipler ve senaryo, 'Bunları bir yerden hatırlıyoruz' mesajı verdi. Kesinlikle yargımız böyle. Sabah gazeteye geldiğimizde e-postalar arasından, Ali Tekin Çam'ınkini okuyunca düğüm çözüldü. Aynen şu satırlar yazılıydı:
'. 1977'de yayınlanmaya başlayan Zengin&Yoksul dizisini hatırlarsınız mutlaka. Tom Jordache'i canlandıran Nick Nolte, Rudy Jordache'ı canlandıran ise Peter Strauss'tu (Bir de Falconetti var ama şimdilik konu dışı). Tom, dizi boyunca sürünür, başı beladan kurtulmazken, Rudy yükselir ve senatör olur!
. Kanal D'de yayınlanan Kuzey&Güney'i izlerken o diziyi seyrediyormuş gibi hissettim kendimi. Her halde ondan apartmışlar? Yanılıyor muyum acaba?
Çam'ın teşhisi için 'Çok iyi' diyoruz. Ancak 'Tam isabet' yorumunda bulunmakta aceleci olmayacağız. 'Yerli Falconetti'yi görmek zorundayız. Bir bakarsınız bu sefer 'Falconetti'nin dişisi'ni buluruz. Dikkatimizi çeken diğer konuysa Kıvanç Tatlıtuğ'daki fiziksel gelişme. Rocky Balbao'yu oynayan Silvestre Stallone'nin kas çalışmalarını uyguladığı beli. Her şey bir yana 'İzlenme payı açısından dizi tuttu'.
***
Lig TV, sezon öncesi güzel bir program yaptı. 'Spor Toto Süper Lig' takımlarının teknik yönetimini canlı yayında ekrana taşıdı. Hem de çok az eksikle. MHK Başkanı Yusuf Namoğlu oradaydı. Futbol yorumcuları olarak Rıdvan Dilmen ile Metin Tekin hazırdı. İşin moderatörlüğünü üstlenen Melih Gümüşbıçak'ı da 'En göz dolduranlar' listesinin tepesine yerleştirdik. 'Artık Futbol Konuşacak' sloganını sevdik. Dileriz bu, saha ve tribünlerde gerçekleşir. Şüphelerimizin olduğunu itiraf etmeliyiz. Dikkatli olup, tedbirleri ona göre almakta fayda var. En küçük ihmalde, fatura ağır olur.
...
Basketbolda Fransa'ya kaybetmemizden fazla, 5 saniyede topu oyuna sokamamamıza canımız sıkıldı. Tıpkı bazı milli futbolcularımızın ofsayt atışını rakip sahada yapmasına benziyordu. Her oyunun kuralları vardır. Bunları öğrenmeyenler kadar öğretmeyenler suçludur. Sonra, Murat Murathanoğlu'nun dillendirdiği  'İşte bu olmaz'ı duyarız.
***
Balçiçek İlter'in Karşıt Görüş'ünde
'6-7 Eylül Olayları' ele alındı. Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Kalaycı dışında, katılımcılar azınlık temsilcileriydi. Bu faciayı bire bir yaşayanlardanız. Gayrımüslim komşularımızın evleri talan edildi. Günlerce, bizde kaldılar. Merdivenlerde sabahlamaya razı oldular. Kendi adımıza en dramatik olan taraf ise Merhum Babamız'ın, yağmacıları engelleyememesiydi. Sonunda yere çöküp, hüngür hüngür ağladı. Aradan geçen bunca yıla rağmen, hatırladıkça içimiz yanıyor. Terzi İrakli Puli'nin en üst kattan atılan buzdolabının çıkardığı o parçalanma sesini hala duyarız. Tıpkı sigara bayi  'Filip Filipandis'in camının çerçevesinin indirilmesi gibi.
***
'Hayal ve Hakikat'-Türkiye'den Modern ve Çağdaş Kadın Sanatçılar-
fotoğraf sergisi İstanbul Modern'
de açılıyor. 16 Eylül-22 Ocak tarihlerindeki etkinlikte epey ünlü ismin çalışması yer alacak. Bunlar Zeren Göktan, Zeynep Kayan, Melisa Önel, Banu Cennetoğlu ve Çınar Eslek.
...
'8. Konya Mistik Müzik Festivali' 22-30 Eylül tarihlerinde. Şimdiden yerli ve yabancı medyanın ilgisini toplayan gösteriler, TRT'de de yer bulacak.

<p>İki ülke arasında gerçekleştirilen istikşafi görüşmelerin 61. turu tamamlandı. Bir sonraki turun

Atina ile hangi konular masada?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mutfakta işinizi yarayacak pratik bilgiler! Yumurtayı pişirirken içine buz atarsanız...

''Eren-4 Karlıova-Varto'' ve ''Eren-5 Bagok'' operasyonları başlatıldı! İşte ilk kareler