• $15,9361
  • €16,85
  • 943.805
  • 2381.04
14 Temmuz 2011 Perşembe

'Benzemez kimse sana

Sonunda en iyi başlığı CNN TÜRK'te bulduk; 'Türk Futbolu Mahkemede'. Avukat Metin Ünlü ile Polis Müdürü, Beşiktaş ve TFF'nun eski başkan yardımcısı Affan Keçeci -Eski dostumuz- katılımcıydı. Her iki konuk, Aydınlar Yönetimi'nin, kendi bünyesinde soruşturma başlatmamakla 'Suç işlediği' yorumunda bulundular. Bir yerde, Galatasaray Kulübü Başkanı'nın açıklamasına destek verdiler. İşte bu konu tartışmalı. Futbol Federasyonu, belki sonunu düşünmedi ama 'Toplumun tansiyonunu düşürdü'. Bu da önemli. Ev sahibi konumundaki Sabri Ugan'ı birine benzetmeye çalıştık. Kafamızı patlattıktan sonra bulduk. Kulağındaki pırlanta küpeden yola çıkıp, çözdük. Saçının rengini biraz açtırsa; tıpkı Elton John. Ugan'ın sesi nasıl? İşte onu bilmiyoruz.
***
19 Temmuz'da sezon finali yapacak Akşam Sefası, müzik zevkimiz. Alp Arslan'ın sözleri karıştırdığı-Şarkı'yı sevgi ile değiştirdi- eserde, şef Suat Yıldırım'ın fırçası evimizden duyuldu. Samim Şenyüz'den de ricamız var. Kadir Adıgüzel'in 'Cücük sakalı'nı acele kestirsin. Yakışmıyor.
...
Fuat Güner'le Müzik Ömür Boyu'nda ağır top vardı; 'Timur Selçuk'. Misafir, müthiş bilgi ve yorumunun dışında esprili günündeydi. Güner'in 'Kendimi 30 yaşında hissediyorum. Oysa oğlum 32'ye geldi. Sen ne söyleyeceksin?' şeklindeki sorusuna Selçuk'un verdiği karşılık olağanüstü idi:
'Bilmiyorum. Bunu uzun uzun huzurevinde konuşalım'.
***
Mevsimlik programlar içinde en akıllı kurguyu Show TV yaptı. 'Yaz Sürprizi', gün boyu döndürülüyor. Ekip sağlam; Seyhan Erdağ, Ayhan Oral, Hüseyin Hatun, Ömür Sabuncuoğlu, Başak Çokan, Fatih Yılmaz, Hasan Kocabıyık, Altan Çimen. Arada Helin Avşar'ı fark ediyoruz. Ekibin komutanı ise bir usta; Caner Erdem. Ne bayramı, ne seyranı var. Türküdeki gibi 'Yaz demiyor, kış demiyor'. Erdem, televizyon dünyamızın 'Uzun yol şoförlerinden'.
...
NTV'de Burcu Esmersoy'un ekrana sürülen yüzü normal ölçülere döndü. Ancak, eteği tamamen kalktı. Erol Evgin'in katıldığı gece bu olay iyice belirginleşti. Rakip kanal CNN TÜRK'te 'Burada Laf Çok'ta Mesut Yar'ın avantajı, tecrübe. Arada, vampirleştirdiği Saba Tümer'e sarmısak büyüsü yapmayı ihmal etmiyor. Anlaşılan, dönüşünü zorlaştırıyor. Mesut, yolu kesmenin formülünü şimdiden bulmuş vaziyette.
***
Rahim Demirbaş Hoca'nın yolladığı koliyi her tarafa paylaştırdık. Teşekkürlerimizle. Londra'dan Funda Yamanel'in arzuladığı duruşu sadece İsa Gök sergiledi. Ali Tatar'ın Göktürk Yazıtları'na ilavesini aldık. O konuda bilgili olduğumuzu belirtelim. Eski TEKEL genel müdürlerinden Mehmet Akbay'ın kendisiyle ilgili verdiği örnek 'Çok yakın dönemden'. Bizim bir davamız 17. Yılında.
...
Candan Erçetin'in son albümü 'Aranjman 2011' müzik marketlerde. Nostaljik çalışma. Bir yerde arşivlik. Erçetin'in profesyonellikte 15. Yılı olduğunu hatırlatalım.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, AKŞAM TV'de Bir Dizi Sohbet programının canlı yayınına konuk oldu. Payitaht Ab

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak

Erzurum'da mayısta beyaz örtüyle kaplandı

Hayvanların gazabına uğrayan insanların zor anları