• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
17 Haziran 2012 Pazar

Benim Babam

İlk defa muhtıra verdik; 'Gömlek alanı vururuz'. Gerçekten, bu konuda durum vahim. Her yer gömlek doldu. İçki yok. Sigara yok. Geriye ne kalıyor saat ve parfüm. Saatlerimizin sayısı, 60'ı devirdi. Demek ki, ne bekliyoruz; 'Hoş koku'. Bu saatten sonra, bizi başka bir şey paklamaz. Sanırız neden söz ettiğimizi anladınız; 'Babalar Günü'. Eşini, altıncı çocuğunu doğurduktan sonra kaybeden William Jackson Smart'ın evlatlarını yetiştirme çabasının ödüllendirilmesi 2012'lere kadar geldi. Aradan tam 102 yıl geçti. Nedense kutlamalar Türkiye'ye hayli geç ulaştı. Babamızın 'Özel Günü'nü hiç unutmadık. Bunu 24 saatle sınırlı tutmadık. Yanında içki ve sigara içmedik. Hatta 'Bacak bacak üstüne atmadık'. Hayatımız boyunca bir kez ses tonumuzu yükselttik, hala içimize yara. Dilimiz kopaydı diyoruz. Haziran ayının üçüncü pazarındayız. Sadece kendinizinkini değil, tüm Şehit Babaları'nı ve şehit olmuş babaları hatırlayın. Bizim onlara armağanımız Cahit Zarifoğlu'nun dizeleri olacak. Adı ise 'Baba':

"baba.20120616231734.jpg"

Sendin
Doğduğum gün
Bana ezan okuyan.
...
Boyun kocaman
Kolların güçlü
Bir hamlede kaldırıyorsun
Üçümüzü.
...
Her sabah gidersin
Ekmeğimiz için
Her akşam
Yorgun
Ama yüzün güleç
Dönüşün bir düğün.
...
Biraz büyüsem
Şöyle diyeceğim
Yoo baba
Bu sabah bende sıra
Sen otur evde
Annemle
Dinlen.
...
Ben
Koşacağım sokakları
Rızkımız için.
...
Akşam
Elimde kocaman
Bir somun
Sevineceksin
Kimbilir nasıl
Yoo
Teşekkür etme
Dedim ya
Sıra bende.
***
Beyaz Show nihayet sezon finali yaptı. Basketbol Okulu öğrencisi çocukların, podyumu ıslatmaları -Ne yaptıklarını siz tahmin edin- dışında çarpıcı yanı yoktu. Kenan Doğulu her zamanki gibiydi. Sahnesi cıvıl cıvıl.
...
Benzemez Kimse Sana, çizgisini çoktan yakaladı. Pelin Öztekin'in birinciliğini onaylayanlardan olduk. Kazandığı 10 bin lirayı
TOÇEV'e bağışladı. Ümit Erdim için sadece 'Gönüllerin ikincisi' demekle yetineceğiz.
...
BAŞSAĞLIĞI: TEDEV Başkanı Servet Kabaklı, Babasını henüz toprağa vermişken, annesini de kaybetti. Şükran Kabaklı, Elazığ'da Asri Mezarlık'taki aile kabristanına defnedildi. Merhumeye rahmet, Kardeşimizin şahsında tüm Kabaklılara başsağlığı diliyoruz.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip