• $16,3503
  • €17,5589
  • 973.222
  • 2450.84
16 Haziran 2011 Perşembe

'Ben sizin babanızım

Bir zamanlar Barbaros Hayrettin diye bir şarkıcı vardı. Almanya çıkışlı bu isim, tek şarkıyla yıldızlaştı; 'Ben sizin babanızım. Ben ne dersem o olur'. Sonra, kayboldu gitti. Ancak, bestesini sık sık hatırlayanlardanız. Çünkü seçimde, sporda bol bol 'Hayrettin türevleri' mevcut. Sallarlar. Şişerler. Bu işten vazgeçmezler. 12 Haziran öncesi ve sonrası bunların pek çoğuyla tanıştınız. Şöyle bir hafızanızı yoklayın, hatırlayacaksınız. En basit örnekle, dün Deniz Baykal'ın arkasından 'Güle güle sana'yı söyleyenlere bakın. 'Ucube Heykel' muamelesi yaptıklarına 'En büyük sensin tezgahları' kuruyorlar.
...
Çiçeği burnunda bir köşe yazarını buraya monte etmek istiyoruz. Bu Hakan Artış. SkyTÜRK'te 'Sportmence' adlı programı yapan, eski basketbolcu. 'Konuk Yazar' logosuyla 'Minnettarım' başlığıyla dün AKŞAM'da yer aldı. Hem de, Fenerbahçe-Galatasaray Play-Off'unun 5. ayağının oynanacağı gün. 'Bu seri 4-1 biter dediğimiz için Sarı-Kırmızılı dostlarım bana bozulmuşlar' diye giriyor. Sonra kadro, koç ve taraftar üstünlüğünü ele alıyor. Özetle 'Fener bu akşam da kazanır' diyor. Yani, Basketbolun Barbaros Hayrettin'i.
Ne derse, o olur. Bakın Allah'ın işine Cim-Bom maçı kazanıp, durumu 2-3'e getirdi. Üstelik 6. ayak Abdi İpekçi'de. Yani G. Saray'ın evinde. Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansı yine fazla. Fakat spor bu. Üstelik,
rakibiniz büyük bir camianın ekibiyse, dikkatli olmakta her zaman fayda var. Büyüklerimiz ne demişler; 'Büyük lokma yut, büyük laf etme'. Hele hele paçalı horozlar gibi 'Bir basketbol adamı olarak...'ı sakın kullanma. Bunun Sayın Hakan Artış'a 'Kapak olmasını' diliyoruz.
***
Bir başka sallamacıyı müzikten verelim. MFÖ'nün Fuat Güner'i TRT'de canlı yayına başladı. Güner kendi ismine 'Müzik, Ömür Boyu'yu eklemiş. İlk konuğu Ferhat Göçer'di. Fuat'ın başlangıç sözlerine dikkat edin:
'Bugün ilk defa, eşi olmayan bir uygulama yapıyoruz. Hem TRT FM'de hem TRT-Müzik'te yayındayız. Yani radyo ve televizyonda aynı anda izlenip, dinleniyoruz'.
Fuat Güner, dünyadan ve Türkiye'den habersiz mi? İlk kez yapıldığını iddia ettiği uygulamayı yıllardır Kral TV-Kral FM yapmakta. Gezegen Mehmet bu işin kaptanı. Adam hızını alamadı, 160 ulusal radyoyu da içine alan yayında Başbakan Erdoğan'ı misafir etti. Fuat Güner'den ricamız, bundan sonraki ilk yayınında Hayrettin'in şarkısı 'Ben sizin babanızım'ı söylemesi. Barbaros Hayrettin'i de çağırabilir.
***
Fettah Can, besteciliğinin yanısıra sesini öne çıkarmayı sürdürüyor. 'Sana Affetmek Yakışır' ikinci albümü. Daha doğrusu single'ı. Dokuzsekiz müzik'ten diğer CD, Emre Altuğ'un. 10 şarkılık çalışma, yazın rengi olacaklardan.
...
Moral'in 'Kafadaki Her Şey'i grubun solisti Tolga Türünz'e ait şarkılardan oluşmakta. Bu topluluğu 'Dünya Bizi Affeder mi' isimli çevreci şarkıyla tanımıştık.
...
Hasan Yıldırım, bu kez 'Unutacağım' diyor. 4 şarkının ikisi bu isimde. Biri remix. Bu gencin sesi değişik. Yorumu güzel.
...
Bengü'nün yeni albümü 'Dört Dörtlük'. 15 şarkının yer aldığı CD'de favorimiz 'Aşkım'. Hazırlanan klip güzel. Sahillere ve diskolara renk katacak.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu