• $15,8853
  • €16,8488
  • 943.184
  • 2393.61
5 Ekim 2011 Çarşamba

Basarı insanda

TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ'ı TRT-Spor'da izlerken, bazı tespitlerde bulunduk. İstanbul B.B.'ni altı yılda bu hale getiren başkanlık yapan, pırıl pırıl bir isim. Kamuoyunun büyük bölümünün farkında olmadığı olağanüstü projeyi de açılışa hazır hale getirdi. Bünyesinde 5 bini aşkın sporcuya hizmet verecek Cebeci Spor Kompleksi Sultangazi'yi bile ayağa kaldıracak. 55 bin metrekare alana yayılan bu dev tesisin kurdelesi kesilmek üzere. Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili de olan Gümüşdağ, gelişmeye açık, yani ileriye dönük yapısıyla Arı Beyi gibi. Lisanslı sporcularının, Dünya, Avrupa şampiyonaları, Olimpiyat Oyunları ve üniversitelerarası tüm organizasyonlarda topladığı madalya sayısının toplamından tevazuyla bahsediyor.
...
Sevsek de kızsak da, oy versek de vermesek de iktidar partisinin sandık başarısında yerel yönetimlerin önemi fazla. Tabi” özenle seçilip, çıkarılan yöneticilerin katkısı aynı değerde. Kendilerinden büyük ve küçüklere karşı saygıları önemli artılarından. Mütevazılar, havalanmıyorlar. Göksel Gümüşdağ için hemen kafamızda yeni ve önemli bir görev yarattık. Sonra, yazmama kararı aldık. Birileri çıkıp, çelmeyi atar diye. Buradan Orhan Ayhan'a da teşekkür etmeyi unutmayalım. Programında böylesi kıymetlerin değerini vurguladığı için.
***
Okur mesajları öylesine birikti ki, hiç olmazsa birkaç tanesini kısaca değerlendirmek istiyoruz. Arif Yıldıran'ın sözünü ettiği 'Ekran Ucubesi' konusunda, rekor sayıda şikayet var. Adını verip, daha fazla reklamını yapmak istemiyoruz. Öte yandan bu zatın 'Demirel'i hala seven gazeteci yavşak değil midir?' şeklindeki sorusunu aynen iade ediyoruz.
...
Muharrem Akduman'ın derlediği ekrandan inciler şöyle:
'Gökmen: - Küfür serbest olsa... Burası kahveye döner!
Serhat: - Düzeni bozuyorsun. Ağzından kötü bir şey çıkacak diye korkuyorum.
Gökmen: - Ne yapayım, yaa! 5 saat otur otur uykum geliyor.
Kaya: - Çok oturunca hemoroid olur. Biliyor musun?'
...
Dr. A. Zeki Atun futbol programlarındaki cahil yorumculardan şikayetçi; 'Kabadayılık prim yapar hale geldi. Çoğu da 300-350 kelimeyle konuşmakta'.
...
Hüseyin Movit dostumuz, duygularımıza tercüman oldu. 'Hakkı Devrim üstadımızın yazılarını göremiyoruz' diyor. Sonunda göndermeyi patlatıyor; 'Satışlarındaki baş aşağı durumu fark etmiyorlar'.
...
Engin Balim'in iki ayrı esprisini sevdik. İhbarcıya ödül yönetmeliği için 'Vatandaşı soğan-patates ve kömürle rüşvete alıştırdılar' demekte. Başbakan'ın 'Yerli otomobil için ortaya çıkacak bir babayiğit araması'na önerdiği isim hoş: Jet Fadıl.
...
HTV'nin İç Yapımlar Direktörü Sibel Güneş kardeşimizin nazik mesajına teşekkür ediyoruz. Başarı dileklerimizi tekrarlıyoruz.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister