• $7,4099
  • €9,0277
  • 441.857
  • 1542.45
27 Mayıs 2011 Cuma

Balon mevsimi

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Futbol haberciliği yapanlar deniz sezonunu açtılar. Pardon 'Balon mevsimi'ni başlattılar. Öyle haberler okuyor ve duyuyoruz ki sanırız '2011 Yılı transfer mevsimi'nde rekor kırılacak. Bunun adını 'Yalan haberler' olarak koymak mümkün. ',Hatta, nasıl kötü film, kıyafet ve reklam-tanıtım' için anti-ödüller konuyorsa, bu dalda aynı uygulama yapılabilir. Eskiden izlenirdi, şimdi gündemde olan Yalan Rüzgarı'nın ayaktopu versiyonunu yaşıyoruz. İlk adayımız 'Drogba'yı Galatasaray'a transfer edenler'. Haber kaynakları, Drogba'nın 'İkinci kalite futbolcu kardeşi'. Hem de kime konuşmuş biliyor musunuz? Yerel bir radyoya. İletişim teknolojisinin çağ atladığı dönemde, daha neler izleyeceğiz neler. Size bir şey daha söyleyelim mi? Drogba, kazara Türkiye'ye gelirse, çabuk kaseti çıkar. Bilica'dan ya da Guti'den hızlı. Yine dandik ödüllere dönecek olursak, birinciliği 'Messi Fulya'da imzaya gelecek' manşeti kazanır. Böylesi ortamda iki grubun başı çok fazla ağrıyacak. Kim mi bunlar? Gerçek gazeteciler ve kulüp başkanları. Tanrı, onlara güç, kuvvet ve sabır versin.
- - -
İki mevsim ürünü daha var. Örneğin 'Diyet salgını'. Bu yıl ilk kez ortalığı ateşleyen, Mesut Yar oldu. 'Acı reçeteyle tatlı son' adını verdiği kitabın ana maddesi, bir yörenin biberi. Yar'ın eski pantolonlarıyla verdiği pozlar, gerçeğin ispatı. Kitabı mutlaka iyi satacak. Sonunda da Samandağ meydanına heykeli dikilir. Üretici, yetiştirdiği biberlerle köşe olma yolunda. Mesut Kardeşimizin yazdıklarını okumak daha cazip geldi. Protein, lahana veya simit diyetleri, 'Acı biber'in yanında hafif kaldı.
...
Son konumuzu ateşleyen Sibel Üresin isimli bayan. Özelliği tesettürlü olması değil, Anti-Feminist. Ne diyelim; gençlerin her birine böylesi eş temenni ediyoruz. Tam bu noktada bizim de önerilerimiz olacak. Resmi nikah yerine değişik formüllerimiz var:
a) İmam nikahı
b) Kilise nikahı
c) Sinagog nikahı
d) Muta nikahı-İran usulü.
e) Zurnik nikahı-En tehlikesizi bu.
Şimdi bunları sıraladık, diye protesto yağmasın. Yaptığımız sadece şaka.
- - -
Dört CD'den söz etmek istiyoruz. İlki Ömür Gedik'in 'Hop Dedik Orda Kal'. Teoman, Burak Kut ve Halil Sezai Paracıkoğlu'ndan katkılı. Albümün tüm gelirinin hayvanlar için kullanılacağı ilan edildi. Amaç kutsal. Ömür'ü dinledikçe sesini daha fazla beğendiğimizi belirtelim.
...
Feridun Düzağaç'ın 'İyilik Güzellikspor' adı verilen çalışması epey kalabalık ekip işi. Ortak özellik tüm şarkıların çocuklar için söylenmesi. Beğendik. Gökhan Tepe modaya uydu ve 'AŞK SAHNEDE' diyerek, sevgi sözcüğünü kullananlara katıldı. Gökhan'ın yorumları her zaman iyi.
...
ODEON Koleksiyon, başlattığı işe devam ediyor. Ve TANJU OKAN Sahnede, tamamen geçmişin canlı kayıtlarından oluşmakta. 4 Ayrı dilde, toplam 13 şarkı mevcut. Tam nostalji.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan

Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Başkan Erdoğan açıkladı!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Brüksel'de NATO Genel Sekreteri ile görüştü

Türkiye'nin Arnavutluk'ta inşa edeceği hastanenin şantiyesi açıldı