• $7,3499
  • €8,9442
  • 438.904
  • 1535.87
18 Mayıs 2011 Çarşamba

Bahceli'ye ortam dinlemesi

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

AK Parti'nin milletvekili adayı Prof. Dr. Mümtazer Türköne'ye göre 'MHP, seçime Devlet Bahçeli'siz girebilir'. Eski ülkücü, yeni iktidar yanlısı, gerekçe olarak MHP Genel Başkanı'na verilen ültimatomu gösterdi. En çarpıcı taraf ise Bahçeli hakkındaki, açıklanacağı bildirilenlerin görüntü değil 'Ses kaydı', 'Ortam dinleme' olduğunu söyledi. beşN birK'daki bu ilginç itirafta,  içerik konusunda daha fazla açık vermedi. Kendisine bunun özel olarak dinletildiği mesajını aldık. Anlaşılan belli odakların servis yaptıkları arasına yeni bir isim dahil edildi. Bugün ayın kaçı? 18'i. Yani Bahçeli'nin istifası için verilen süre bitmekte. Demek ki, tehdidin gerçek mi yoksa balon mu olduğunu çabuk anlayacağız. Haaa, delil olduğu öne sürülen ortam dinleme kaydının 'Kes, biç ve birleştir'e uygun olduğuna dikkat çekelim. 'Üçkağıt olasılığı fazla'. Yine de gündemi belirleyeceği, ortalığı karıştıracağı kesin.
***
Tarafsız Bölge' nin belki de en ilgi çekenini izledik. 'Eski asker arkadaşları', Hüsamettin Cindoruk ile Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş yan yanaydılar. İki akil adam, başta Doç. Dr. Mazhar Bağlı -AK Parti MYK üyesi- olmak üzere tüm Türkiye'ye olaylara objektif bakabilme dersi verdi. Demirel'in artık siyasetüstü kaldığı konusunda somut örnekler sundular. Sadece Prof. Dr. Mehmet Haberal'a, o da eski dostluklarından dolayı sahip çıktığını anlattılar. Yalçıntaş 'Başbakan'ın Süleyman Demirel'le ilgili ifadesi beni üzmüştür' bile dedi. Bu yorumlara en büyük tepkiyi Mazhar Bağlı gösterdi. Kendisine 'Anne tarafından hemşerim' diyen Nevzat Yalçıntaş'a açıkça saldırdı. Hocamız da ona hak ettiği dersi verdi. Hem de utandırarak. Doç Dr. Bağlı'nın her cümlesinde Başbakan'dan 'Karizmatik ve de retorik' diye söz etmesi tebessümlere sebep oldu. Ulus Devlet' e karşı çıkışını atlamadığımızı kayda geçelim.
AK Parti'nin yeni yüzünün sadece saç ve kaş rengini beğendik. Bir de kaşlarının birleşme noktasını temizleme biçimini.
...
CHP'nin Ankara Milletvekili adayı Bülent Kuşoğlu da bizim anne tarafından hemşerimiz. Başbakan'ın sert çıkışlarını seçim yorgunluğuna bağladı. 'İstanbul'da 40 milyon, Ankara'da 6.5 milyon icra dosyası birikmişken Erdoğan gündem değiştirme peşinde' dedi. Bir not da Ahmet Hakan Coşkun'dan vermek istiyoruz. Ağzından Statüko'dan başka laf çıkmayan Doç. Dr. Bağlı'ya söylediği lafları hatırlatmak istiyoruz; 'Meclis, Hükümet, Çankaya sizde. Asker kafayı kaldıramıyor. Statükocu asıl size demeli'.
***
Arada acur mesajları almıyor değiliz. Dünkü yazımızla ilgili olarak bunlardan biri, adını vermediklerimizin merakı içinde. Soru yağdırıyor. En komiği de 'Tabi” bunlar sizin partiden, yani CHP'li. Onun için açıklayamıyorsun' demesi. Sağlık Bakanı'nın iyi işini yazsan, AK Parti'li derler. 'Türkiye'nin MHP'ye ihtiyacı var' yorumumuzda bu siyasal oluşumun yandaşı ilan ediliriz. Şimdi de CHP'li olduk. Demek ki çizgimizde kırık yok.
...
ÖZEL NOT: TBMM Başkan Vekili Sayın Meral Akşener 'in nazik telefonu için saygılarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

<p>Kocaeli’nin Darıca ilçesinde, dükkanın önünde oturup döner ekmek yiyen Sebahattin Emek̵

Kocaeli'de içleri ısıtan görüntü: Koluna konup dönerine ortak oldu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kutup ayılarını görüntülemek istedi, az daha canından oluyordu!

Başkan Erdoğan, Elazığ'da deprem konutları anahtar teslim törenine katıldı