• $15,9435
  • €17,0255
  • 948.421
  • 2380.9
13 Temmuz 2011 Çarşamba

Aziz Yıldırım formaları

Türk sineması, içeriği baldır-bacak iken, isimleri 'Duble çek'leri hatırlatan yıllar yaşamıştı. Bakıyoruz futbolda, 'Temiz kramponlar' ya da 'Kirli eller' adlarının aynı anda verildiği dönemden geçiyoruz. Ülkemizde 'Spor hukukçuları'nın da var olduğunu anladık. Kim kime gıcıksa, içini boşaltmakta. Elmalar ve armutlar aynı sandıkta soğuk hava depolarına konuluyor. Sadece eteklerdeki taşlar dökülmüyor. Karşıdakilere fırlatılıyor. Bunca karalama yağmuru altında, bir tek yaratıcı e-posta aldık 'Beşiktaş'lı Engin Balim'in önerisi doğrudan Abdullah Kiğılı'ya:
'10 Numaralı ve Aziz Yıldırım yazan formalar yapılsın. Tanesi 100 liradan bir milyon adet satılacağına bahse girerim'.
Parasal katkı bir yana, yüzbinlerce insanın Sarı-Lacivertli Aziz Yıldırım formalarıyla gösteri yaptıklarını düşünmek bile heyecan verici.
***
Önceki akşam iki televizyon kanalında söylediğimizi köşemizde de kayda geçelim. Sonu CHP'nin 'Milletvekili yemini etmesi' ile biten gelişme, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurtuluşu oldu. Bir avuç eski eylemcinin Meclis'i 1968'in üniversite bahçesi sanmasıyla girilen darboğazdan çıkıldı. Bunda, en büyük katkı kuşkusuz Cemil Çiçek'in. Kurtulma sırasının BDP'lilere geldiği kesin. Bir yerde gururla söylüyoruz, insanlara değer biçerken çok az yanılgıya uğramışızdır. TBMM'nin son başkanı, övgüleri hak etmekte. Ağzından çıkan sözleri önce tartıyor. Geri vitese alacağı hiçbir kelimeyi sarf etmiyor. Şimdi iddialı bir laf edeceğiz. Bu defa da Çiçek'in yolunu kesecekler diye korkuyoruz. Yine de söyleyeceğiz; 'TBMM Başkanlığı, pekala Çankaya'nın başlangıcı olabilir. Yakışır da'.
...
GÜZEL NOT: Dün sabah Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal aradı. Birkaç övgü lafından sonra, Bakan Ahmet Davutoğlu'nun, Rauf Denktaş'tan ziyaret için randevu aldığını açıkladı. Biz de,  Sayın Bakan ve Sözcüsü'ne teşekkür ettik. Aklın yolunun tek olduğuna ve doğrusunun yapıldığına -Geç de kalınsa- inanıyoruz.
***
'Dil ve Edebiyat'ın temmuz sayısı dopdolu. Onca ilginç konu arasında bizi çarpan 'En hazin mersiyenin şairi Taşlıcalı Yahya' bölümüydü. Yahya, Hürrem Sultan'ın ayak oyunlarıyla öldürttüğü 'Şehzade Mustafa'nın arkasından öyle bir mersiye yazdı ki, buna 'En Hazin' sıfatı yakıştırıldı. Muhteşem Yüzyıl dizisinin ara verdiği dönemde, hatırlatma yaptığı için 'Dil ve Edebiyat' dergisine teşekkür ediyoruz.
***
Emrah'ın 22. albümü hazır. 'Terzinin Oğlu' isimli çalışma, 15 ayın ürünü. Albümde 7 yeni şarkı ve bunların 5 ayrı versiyonu bulunmakta. 'Benim ALLAH'ım' adlı şarkının ses getireceğinden eminiz.
...
Ajda, 'Farkın Bu' diyor. Şarkıcının hayranları özlem giderecekler. Üç ayrı 'Arada Sırada' kendi içinde yarışacak gibi.
...
lşın Karaca, doğumdan önce CD'sini çıkardı. 'Arabesque II'deki şarkılar içinde 'Ben İnsan Değil miyim' ile 'Seni Sevmeyen Ölsün' kapışıyor.

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor