• $13,5538
  • €15,353
  • 799.455
  • 1910.29
28 Ağustos 2011 Pazar

Az daha gidiyorduk

SkyTürk'ün atılımı sürmekte. Mekan değişiklikleri de tamamlanmak üzere. Araya İngiltere Futbolu'nun önemli organizasyonu 'Carling Cup'ı
-Lig Kupası- sıkıştırmaları iyi oldu. İlgi topluyor. Bu arada özel gün yazıları yüzünden ertelediğimiz birkaç konuya yer vermek istiyoruz.
...
22 Çerkez delikanlısının kurduğu Beşiktaş, az daha 'Çerkez Takımı Alania'ya eleniyordu. Kuzey Osetya'daki maçta Kartal'ı 'Kaleci Rüştü kurtardı' dersek, hata etmeyiz. Anlaşılan Hikmet Karaman'ın 'Bu takımı küçümsemeyin' uyarısını dinleyen olmamış. Kondisyonları müthişti. Beşiktaş'ın bitik haline çare bulunmazsa UEFA Ligi grubundan çıkamaz. Maçın Show TV'deki başlama saati 20.00 idi. Müsabaka'nın ilk düdüğü bir saat 45 dakika sonra çalınabildi. Sebebi müthiş yağmur ve fırtınaydı. Aklımıza yine Show TV'den bir anı geldi. 1993'te Trabzonspor Valetta ile eşleşti. Malta'daki oyunu anlatma görevi Orhan Ayhan'a verilmişti. Hava şartları V. Kafkas'tan beterdi. Yoğun fırtına ve yağmur, oyunu saatler sonraya sarkıttı. Melih Gümüşbıçak'ın başına gelenleri, tam 18 yıl önce Orhan Ayhan yaşadı. Sonuçta Trabzonspor'un 3-1 kazandığını belirtelim. Bordo-Mavililerin Kulüp Başkanı yine Sadri Şener'di.
...
Spor Toto Süper Ligimiz gecikti ama dünyadaki futbol hız kazandı. Bir başka üzüntü kaynağımız Bursaspor. Evimizdeki vurdumduymazlık Anderlecht'i mutlu sona götürdü. Bazı futbolcuların hep aynı şarkıyı söylemesi -Ben Adam Olmam- kulaklara küpe olmalı. Bu tiplerin ipi çok önce koparılmalıydı. Timsahlar bu hatanın faturasını acı ödedi. Şimdi bir isim üzerindeyiz. Her gittiği kulüpten olay çıkarıp kovulan Engin Baytar bakalım Galatasaray'da ne yapacak? Fatih Terim'in 'Eli sopalı yöntemi' başarılı olabilecek mi? Gerçekten merak ediyoruz.
...
Barcelona, Süper Kupa'yı da kaldırdı. Monaco'daki maçta Porto'yu 2-0'la geçtiler. Altyapılarından  yetişen ve yıllar sonra geri alınan Fabregas ile Messi'nin uyumu müthişti. Gözlemimizi söyleyelim; 'Mourinho bu yıl da Guardiola'yı alt edemez'.
***
TURKCELL, Basketbol A Milli Takımı Ana Sponsorluğu'nu 2015'e kadar uzattı. Buna tamam diyoruz. Ancak en cazip taraf 'Turkcell Coşkusu' adını verdikleri taraftar destek grubu kurmaları. Ekip 8 erkek 7 bayandan oluşmakta. Bu takım 5 uzun tribün davulu, 5 trompet, 1 trombon, 2 darbuka ve iki marakas çalmakta. Tef ve zil de gerektiğinde ilave edilmekte. Hem millilere hem 'Ver coşkuyu takımı'na -Bu adı biz koyduk- başarılar diliyoruz.
...
Gülben Ergen'i her şeyden önce, duruşuyla severiz. Bir program sırasında giydiği Ay-Yıldız işlemeli giysisiyle ne kadar haklı olduğumuzu belgelemişti. Sıra sesine gelince, pek çok tenekenin göklere çıkarıldığı dönemde, gerçekten iyi. Gülben'in son çalışması 'Hayat Bi Gün'ü de beğendik. İçinde 10 şarkı var. Tesadüf'ün akustik versiyonunu da dahil ediyoruz.
...
Suavi'nin müzik yaşamı 44 yılı buldu. Bunu 'Gül'le Diken Arasında' ile taçlandırdı. İçinde çok sevdiğimiz beste 'Yalı Çapkını'nın da bulunduğu 15 şarkı için 'Ruhumuzu dinlendirdi' diyoruz.

Ezgi Aşık soruyor, Gazeteci-Yaza <a href='https://twitter.com/idriskardas' role='link' style='font-s

Muhalefet neden Erdoğan'ı hedef alıyor?

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor