• $16,3607
  • €17,5906
  • 972.448
  • 2450.84
24 Haziran 2011 Cuma

Aynı yolun yolcuları

Türk lafından rahatsız. Her cümlesinde Türkiyeli'yi kullanıyor. 'Bölge halkı Devlet'in memurlarının eziyeti altında' veya 'Yaralar sarılırsa, Öcalan da serbest kalabilir'i her ekranda rahatlıkla söylüyor. Hele karşısına oturduğu meddah da aynı kafadaysa Selahattin Demirtaş, onun yanında 'Zemzemle yıkanmış gibi'. Peki kabahat bu entel-dantel öğretim üyesinde mi? Yoksa, gelen e-postalardaki kalaylamalardan söz ederken gülen programcıda mı? Garip işbirliği gözlemliyoruz. Rengi, çizgisi belli öğretim üyelerini baştacı yapan kanalların hiç mi suçu yok?
...
Federasyon desteği ya da önderliği devam ederken, yine iki polis ailesinin ocağına ateş düşmüştü. Her halde 'Devlet'in memurları halka eziyete giderken' havaya uçurulmuşlardı. Ağızlardan değil kınama rahmet okuma dahi çıkmadı. Ülke garip bir hal aldı. Bölücü teröriste onay verme artık serbest. Ağzı olan konuşuyor.
***
TEGV'in-Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı- Özel Gecesi Kanal-D'de gerçekleşti. Ünlü isimler aynı amaç etrafında birleşti. Bugüne kadar bir milyon 600 bin çocuğa destek sağlayan TEGV, yaklaşık üç saat içinde, ulaştığı öğrenci sayısını patlattı. Uğur Dündar'ın yayına bağlandığı an 'Şu ana kadar 2100 çocuğa katkı sağlamış bulunuyorum' şeklindeki sözleri, organizasyona doping oldu. Cengiz Solakoğlu'dan Ezgi Mola'ya, Cem Davran'dan Burcu Esmersoy'a kadar tüm emeği geçenleri kutluyoruz.
...
Tutulan diziler birer birer tatile çıkmakta. Muhteşem Yüzyıl da ağır toplardan. Öyle bir yerde ara verildi ki, heyecan dorukta kaldı. Ressam Leo ve gençlik aşkı Hürrem berbat vaziyette. Kanuni'nin durumu onlardan beter. Eşinin intikamını almak isteyen Sadıka'nın hançeri, Padişah'ın boynunda. Biz size ufak bir tüyo verelim. Hem Sultan Süleyman, hem kıymetli zevcesi daha uzun süre yönetimde olacaklar.
...
Yeditepe Yayınları, tarihi dizilere destek vermeyi sürdürüyor. 'Kanuni'nin Veziriazamı PARGALI İBRAHİM PAŞA' raflara yeni çıkan kitapların ilki. Belgesel roman Hester Donaldson Jenkins'ın. Tamamladığı yıl 1911. TIMS Production'la işbirliğinin ikinci eseri 'OSMANLI İMPARATORLUĞU'NDA GÜNDELİK HAYAT'. Luigi Bassano'nun eserinde Kanuni Dönemi anlatılmakta. Önemli aşkların yanı sıra, eğitimden sünnete kadar detaylar var. Bassano'nun 1532-1540 yıllarında Osmanlı İmparatorluğu'nda yaşadığını hatırlatalım.
***
Yaykın İcka'nın, MHP değerlendirmesi güzel. e-postasını, arzuladığı yere ulaştırdık. Doç. Dr. Şaban Yavuz Kır'ın Survivor analizini beğendik. Zaten, bu konuda aldığımız mesajların tamamına yakını aynı görüşte.
...
İstanbul Müzik Festivali devam ediyor. Ünlü piyanist David Greilsammer ile Cenevre Orkestrası'nın konseri yarın akşam Aya İrini'de.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu