• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
8 Şubat 2011 Salı

Aynı tas aynı hamam

İbo Show, bir yıl aradan sonra ekrana döndü. Kolay değil 19 seneyi geride bırakmak. Dışarıdan örnekleri boş verirsek, bizde bu konunun lideri sayılır. Benzeşenler teker teker tozlu raflara atıldılar. Beyaz TV'deki canlı yayını, fazla sağa sola kaçmadan izledik. Sebebi belliydi. Show TV yasını sürdürdü. ÇGHB 'Kolajla kolayı bulmuştu'. Bütün gün içine düştüğümüz futbola ise hiç olmazsa gece ara verelim dedik.

...
Konuk Bülent Ersoy olunca hangi arızaların meydana geleceğini tahmin ettik. Bunlar birer birer gerçekleşti. Diva'nın 'Olmazsa olmazı, rötar'. Tezcanlı Tatlıses, öbür yanda yerinden kalkması için 'Banu Alkan'ın forklifti' gereken Ersoy. Yayın açıldı. 'Kadim dost' beklenmeye başlandı. 15, 30, 45 dakika geçti, gelen yok. İbo'nun yüzünün beyazlaştığı, sahne fondötenine rağmen belirginleşti. Hatta arada, makyaj odasına göndermelerde bulundu; 'Bülent Hanım programın son onbeş dakikasına yetişecek'. İlk defa bir İmparator'un bu kadar uzun süre ağaç edildiğine tanıklık ettik.

...
Orkideden ziyade, nilüfere benzeyen bir beyaz tuvaletle bizimki göründü. 120 santimlik bel hizasına beyaz güvercin yerleştirilmiş çalışma Tanju Babacan'ın eseri. O da bir başka terelelli. Boyun kısmına koyduğu çanak yapraklar göz çıkarabilirdi. 'Dertleri zevk edindim'i bir başka dertli şarkı 'Bu akşam yine dertlerimle baş başa kaldım' takip etti. Orhan Gencebay unutulmadı. Millete şakır şakır göbek attırıp 'Çile bülbülüm çile'-Bu yaman çelişki- bile unutulmadı.

...
Netice olarak Türkiye'yi kötü alışkanlıklardan koruduklarını sananlara seslenmek istiyoruz. İstedikleri kadar televizyonlarda içki yasağı uygulasınlar faydası olmaz. Böylesi 'İbo-Diva Koalisyonu' çıkar ve adam başı birer büyük içirtir. Bu da işin şakası.

...
Beyaz TV, İbo Show'a yer vermekle doğru seçimde bulundu. Ancak, başlangıçtan bu yana geçen sürede hala birtakım teknik eksiklikler giderilemedi. Tatlıses bunun farkında. Hatta, aktüel kameraya ders verdi. Bu sıkıntıların zaman zaman öbür programlarda da yaşandığı gerçek. 'Kirpik takmaktan' başlayan özel esprilerle dolu 'Eski dostu özlemişiz'.

***
Her türlü iletişim aracıyla aldığımız mesajlar iki konuda yoğunlaştı. Biri hariç Defne Joy Foster'ın ölümüyle ilgili okurlar çoğunlukta. Bu konuda fikrimizi açıkça söyledik. Büyük destek verildi. Zeynep Orunçak'ın Ali Saydam'a yolladığı e-postayı beğendiğimizi belirtelim. A. Zeki Atun 'Bir pazar yazınızı, o zata- Biliyorsunuz- ayırmamalıydınız. Değmezdi' diyor. Almanya'dan Arda Ozan dahil, binlerce kişi aynı görüşte.

...
Beşiktaş'lıları atlamayalım. Hüseyin Akyar'ın 'Çarşı Grubu gösterileriyle ilgili isteği' müthiş destek aldı. Bunların sözcüsü olarak Serkan Vural'ı seçtik. Lig TV ve TRT'ye bir kez daha iletiyoruz.

...
Ahmet Kabaklı'yı Onuncu Ölüm Yılı'nda rahmetle anıyoruz. Yıllarca birlikte çalıştığımız üstat için düzenlenen etkinliklerin ilki yarın Türk Edebiyatı Vakfı'nda. Başlangıç saati 17.00. İnsan-ı Kamil Hocamıza bir kez daha dualarımızı yolluyoruz.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak