• $15,7782
  • €16,8451
  • 941.616
  • 2373.4
1 Nisan 2012 Pazar

Aynaya bakmalı

İşadamı, hayatı ticari başarılardan çok 'Gönül maceraları' ile yansımakta. Birden bomba gibi  haberle manşete çıktı. Tehdit, şantaj, adam kaçırma... Peşinden, tetikçi tutup dört kişiyi öldürttüğü ilave edildi. Kimi gazetecilerle iyi ilişkisini bildiğimiz için ağzımız açık kaldı. İki gün sonra tam tersi haber; 'Bu müthiş cephenin tamamına yakını başta bu zampara işadamı olduğu halde serbest kaldılar'. 'Bu adamı hiç görmedik, telefonla bile konuşmadık'. Gazetecilik adına soruyoruz; 'Bu nasıl habercilik?'. Medyanın saygınlığı yerlebir. Hala farkında değil misiniz? Eklemelerle çıkarmalarla, yalanlarla dolanlarla bu işi yaptığını sananlara sesleniyoruz:
'Bir gün sıra size gelecektir.'
...
Şimdi sözünü edeceğimiz isim Timothy L. Richmond. Amerika'nın güneyinden tüm dünyaya yayılan Nascar yarışlarının en büyük yıldızıydı. İlginç olan güneyde doğmayan zengin bir ailenin yakışıklı evladıydı. Rock'çı duruşu ve çapkınlıklarıyla uluslararası şöhret oldu. Tim daha 34 yaşındayken öldü. Kazayla değil, hastalanarak. Nascar mafyası, ölüm sebebinin AIDS olduğunu gizlemek için her şeyi uyguladı. Sonuçta gerçek neden ortaya çıktı. Bu yarışlara olan ilgiyi bir süre azalttı. Hatta naklen yayınları etkiledi. Demek ki yalancının mumu ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın, uzun ömürlü olamıyor.
***
Yalan Dünya dizisi ilk defa yayın gününü tekrarla geçti. Belli ki Beyaz'ın diğer işleri olayı yatırmaya başladı. Ya da montajda arızalar oluştu. Tanıtımlarda yer verilen Nurhayat'ın kafasını masaya vuracağı sahnelerini bekleyenler hayal kırıklığına uğradı. Beyaz Show ise tanıtımlarda iddia edildiği gibi şahane değildi. Antakya Korosu hariç vasatı geçemedi.
...
Okan Bayülgen'i yeniden tek güne döndürme kampanyasını şaşkınlıkla izliyoruz. Adam ne yapsa mükemmmel. Medya Kralı liste başımız. Sonradan bile olsa kayda alıp seyrediyoruz. VJ Bülent Çarıkçı, Öykü Gürman gibi renk unsurları Okan'a iyi malzeme oldu. Konuklar içinde bir tek Behzat Gerçeker fazlaydı.
...
TRT-M'de 'Sufi Klipler'e bayıldık.  Melihat Gülses, Uğur Çınar ve Bora Ebeoğlu'nunkiler güzeldi. Çınar'dan söz etmişken, Metin Milli'yi Bodrum'da ziyaretini kaçırmadığımızı not düşelim. 'İyi Beşiktaşlı' Milli, eski dostumuz. Onun şampiyonluk kutlamalarını unutamayız. Jaguarının tüm boyalarını ayakkabılarımızla çizmiştik.
***
'Eğitim Her Engeli Aşar' kampanyasının üçüncü yılı için düzenlenen etkinlik Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde. Bilindiği gibi bu oluşum Sayın Hayrünnisa Gül liderliğinde. 24 Nisan Salı günkü toplantı 18.30'da başlayacak.
...
Türk Polis Teşkilatı'nın 167. yılı kutlamaları 4-10 Nisan tarihleri arasında. Bizde tatlı anılar bırakan 9 Nisan Bayrampaşa'da yapılacak 'Şöhretler Maçı'. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğündeki sahayı Adil Baba -Demirbilek- yaptırmıştı. Oynanan ilk maçın hakemi bizdik. Ünal Erkan, Mehmet Ağar, Nihat Camadan ve Celaleddin Cerrah gibi efsane isimlerin oyununu yönetmiştik. Devre arası yenen lahmacunların nelere sebep olduğunu hatırlayıp hep güleriz. Tabi”, polis şehidi arkadaşlarımızı anımsayınca hüzünleniriz. Bunlara dualarımızı yolluyoruz.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor

''TEKNOFEST Azerbaycan'' için geri sayım başladı! İşte ilk fotoğraflar