• $15,9716
  • €16,8122
  • 932.619
  • 2393.61
7 Ekim 2011 Cuma

Avşar yargılandı!

HaberTÜRK'ün 'Karşıt Görüş'ünde 'Televizyon ve Dizi Dünyası' ele alındı. Balçiçek İlter'in konukları arasında tek yapımcı Şükrü Avşar'dı. Çarpıklıkların hesabı ona soruldu. Adeta yargılandı. Nelerin 'Örtülü yasak' kapsamında olduğu sorusuna verdiği cevaplar şöyleydi:
a) Aile kutsaldır. Anne-Babaya şiddet hoş karşılanmıyor.
b) Özellikle ensest ilişkiler tepki görmekte.
c) Dini konulara girilmesi, daha doğrusu eleştirilmesi sevilmiyor.
Yapımcı bu üç grup dışında, Türkiye'de siyasi kimliklerin dizilerde açıkça işlenmesinin mümkün olmadığını gayet net söyledi. Ele alınıp, içinden cımbızlanan diziler ise hep ratingi yüksek ve konuşulanlardı. Öyle Bir Geçer Zaman Ki ile Muhteşem Yüzyıl'a ayrı parantez açıldı. Bu arada tarihi dizilerin, tarihi kitapların satışını arttırdığı konusunda fikir birliği sağlandı. Özkan Pektaş'ın bilim adamı olarak 'Ben, tüm yasaklara karşıyım' şeklindeki çıkışını sevdik. Aynı fikirdeyiz. Kendi adımıza RTÜK yerine otokontrol sistemini benimsiyoruz.
***
Sınır ötesi operasyonlara izin veren tezkere, bir yıl daha uzatıldı. Normaldi. BDP'nin 'Dişlerini çıkarışı' için aynı tanımlamayı yapabiliriz. Ancak, Ahmet Türk'ün 'Halkımızın demokratik başkaldırısı devam edecektir' cümlesini sevmedik. Bu kafadakilerin, daha dikkatli konuşmasında yarar var. Aksi halde, ağızlarından çıkanın altında ezilirler.
...
Apple'ın ünlü Ceo'su Steve Jobs nihayet ölebildi. Bu dahi kişi için 'Yazılı medyanın ipini çeken cellat' yakıştırması az bile. Hani bir laf vardır; 'Saygı duyulan düşman'. Bilişim dünyası çok değerli ismini kaybetti. Gazete ve dergileri mahvetti ama, yine de 'Toprağı bol olsun' demek mecburiyeti hissediyoruz.
...
Gökşin Sipahioğlu, gençliğimizin meslek idollerindendi. En önemli artısı, Mithat Perin gibi ustanın öğrencisi, hatta gazetesinin yazı işleri müdürü olabilmesiydi. Gökşin Ağabeyimize rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bir yerde huzurlu gittiğine inanıyoruz. Çünkü, 'Mesleğimizin katili Jobs'u da birlikte götürdü'.
***
TürkMaxın ağır topu 1 Kadın 1 Erkek'in yeni bölümlerini kaçırmıyoruz. Ozan ve Zeynep ikilisini canlandıran Demet Evgar ile Emre Karayel'in başarısı sürmekte. Bütün iş senaryo grubunun sit.com'u Türkiye'ye iyi uyarlayabilmesinde. Haftada üç gün yayın ise olumlu.
...
Cemil İpekçi'yi yıllar sonra -Yaklaşık 30 sene- şarkı söylerken izledik. İşlettiği Gala Kulüp'te dinlediğimizde hayran kalmıştık. Bu defa Mesut Yar'ın programında nefis bir Fransızca ile dinledik. Albüm yapma hazırlığını duyunca daha da mutlu olduk.
...
Portekiz-İzlanda maçı bu akşam saat 23.00'ten itibaren Samanyolu Haber TV'de yayınlanacak. Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu lideri Portekiz'de bilindiği gibi Querasma ile Ronaldo da oynayacak.
...
ÖZEL NOT: Dostumuz Aziz Yıldırım'ın yolladığı selamları alıyoruz. Her zaman gönlümüzde. Tek dileğimiz hasret gidermek. Tabi”, birlikte güvercin uçurmak.

<p>Sadakatsiz dizisi Doctor Foster dizisinden uyarlanmış ve özellikle ilk sezonu ile ekrana damgasın

Sadakatsiz'de finale giderken 3 muhtemel senaryo

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister