• $16,3286
  • €17,4434
  • 972.144
  • 2418.1
30 Haziran 2011 Perşembe

Asıl hedef

Devlet Bahçeli'ye uyarımız, epey ses getirdi. MHP'ye destek ve hatta son seçimde oy vermiş olanların içdökmeleriyle şaşırdık. Türkiye'nin bu kritik günlerinde, ne bu partiyi, ne liderini hedefe oturtmak niyetinde değiliz. Ayrıca, bu işin doğru olmadığı meydanda. TBMM'nin kilitlendiği, parlamentoda olması gereken seçilmiş isimlerin cezaevinde tutulduğu ortamda, 'Hedef saptırmayı' doğru bulmuyoruz. Önemli olan Engin Alan, Mehmet Haberal, Mustafa Balbay'ın bir an önce tahliye edilmeleri. Enerjimizi bu konuda yoğunlaştırmalıyız. Dr. Başar Ergün, Serkan Karaaslan, Tamer Turan, Fransa'dan Şadan Kün ve Yaşar Usluer dostumuzun bizi anlayışla karşılayacaklarından eminiz. Tabi”, diğer mesaj sahiplerinin de. Sayın Devlet Bahçeli'nin ise gerekli dersi çıkardığını umuyoruz.
...
Viyana'dan Hacı Bayazıt'ın 'Siyasal İslamcılar'la ilgili yorumu müthiş. Yarkent Sislitepe'nin Türklüğe ve Türkiye Cumhuriyeti'ne savaş açanları yakaladığı satırlarını beğendik.
***
Ekranların önemli yapımları birer birer tatile çıkmakta. Bazı dizileri en tepeye yerleştirebiliriz. Bu yüzden, alternatif programların izlenme payı çoğalıyor. Star Akademi, bunlardan. Sunumunu Öykü Serter'in yaptığı 'Yarışma ile BBG Evi karışımı'nın izlenme payı kötü değil. Finalistler belli oldu. Popstar'daki gibi üç yarışmacı, ilk canlı performansta bire indirilecek. Başarılı gençler izledik. İş yükü azalınca jüri üyeliğine soyunan Ertuğrul Özkök, grubunun yazarlarınca övülüyor. Gerçeği yazalım da, durumunu anlasın. Özkök için cinsiyet hanesinden dolayı 'Istakoz Kraliçesi' diyemeyiz. En iyisi 'Pavurya Kralı'. Hayatının görevini yakaladığı kanısındayız. Yarışmacı adayının ağzından ilk notalar çıktığında gösteriyi kestiriyor. 'Mükemmel'i yapıştırıyor. Ertuğrul Bey'in tavernadan köşe
yazarı çıkardığını duymuştuk. Ama, bu kadarını beklemiyorduk.
...
Akşam Sefası, gözde TSM programımız. Bir hafta aradan sonra şef Suat Yıldırım'ı görünce, sevindik. 'Geçmiş olsun' dileklerimizi yolluyoruz. Solistler başta tüm ekip aynı başarıyı sergiledi. Ayşen Birgör şıktı. Melda Kuyucu'nun yeni saç rengini beğendik.
***
Sermiyan Midyat için, 'Sinema ve dizi dünyamızın en başarılı isimlerinden' diyoruz. Komedi ile tanıdık, dramayla büyüdü. Hangi karakteri verseniz, ısmarlama elbise gibi taşıyor. Tıpkı 'Kalbim Seni Seçti'de olduğu gibi. Midyat'ı Saba Tümer'in konuğu görünce, oturup seyrettik. En güzel yanı, mütevazı tavrı. Kimi balonlar gibi hava basmıyor.
...
Gani Müjde'nin Pişşti'siyle sonunda tanıştık. Konu ve konuklar iyiydi. Yerden yere vurulacak kadar kötü değil. Özlem Tekin hareket unsuru, cıvıl cıvıl. Şafak Sezer
espri makinesi. Bazı cümlelerine bayıldık:
. Evlilik, iki kişinin Survivor'ıdır.
. SMS'leri ise kaynana, kayınbirader ve enişte yolluyor.
Şafak'ta yakaladığımız diğer eğilim sıkı bir Nihat Doğan'cı olması.
'Bir dahaki Survivor'a kimler katılmalı' sorusuna Hasan Alparslan adlı seyircinin önerdiği adaylara bayıldık:
. Bülent Ersoy
. Yılmaz Morgül
. 'Kuşum' Aydın
. Daniel Güiza

<p> </p>

Ev kiralamasına sınırlama gelir mi?

Eşek arısının fare avı dehşete düşürdü! Saniye saniye kaydetti

Selçuk Bayraktar'ın kumanda ettiği MiG29 ile kol uçuşu yaptı! AKINCI TİHA'nın Azerbaycan'daki ilk uçuşu

Turistler için cazibe merkezine dönüştü! Çölün ortasında kuruldu