• $15,8438
  • €16,7397
  • 928.009
  • 2394.83
9 Aralık 2011 Cuma

Asansör üstüne

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay önemli kaza atlattı. Yine de Tanrı'ya şükürler olsun. Asansörün üç katlık düşüşü, çok daha ağır sonuç verebilirdi. Haluk Ulusoy ve oğlu Saffet Ulusoy'la birlikte 'Sevgili Kardeşimiz'e geçmiş olsun dileklerimizi yolluyoruz. Mehmet Atalay çabuk iyileşmeye baksın. Türk futbolunun ona gerçekten ihtiyacı olduğu döneme girdik.
...
Asansör kazası olunca, AKŞAM'ın yeniden yayın hayatına başladığı Feriköy'deki
ŞETAT İş Merkezi'ni hatırlarız. Öyle bir asansörü vardı ki felaket. Ahmet ve Ömer Çavuşoğlu büyüklerimiz 'Hızlı düşüş yaşayanlardı'. İkisi de, bir daha o alete binmediler. En gırgırı İsrail Başkonsolosu'nun başına gelendi. Asansör, Konsolos içindeyken en alt kata yapıştı. Doğru Amerikan Hastanesi'ne götürüldü. Bu sahneler yaşanırken, tesadüfen tanık olduk. Gülmemek için parmaklarımızı ısırdık. Neden mi? MOSSAD elemanları silahlarını çekip, suikastın failleri olan! Arap gerillaları aradılar. Yine başa dönersek, Atalay'ın kaza geçirdiği asansörde, Merhum Celal Bayar'la epey hapis kaldığımızı da anımsadık. İftarı kaçırdığımız bu olayı yazdığımızı dikkatli okurlarımız iyi hatırlar.
***
'Bu blöfü yemezler' başlıklı yazımız ekranlarda okundu. Pek çok haber sitesinde yer aldı. Medya Radar'ın sunuşunu sevdik. Halkın Habercisi'nin 'Tayyare Tayyar Günün Manşeti' esprisine çok güldük.
...
Müfit Yavuz 'Sizi ilk okunan yazar, kategorisine aldım. Gündemdeki siyasi olaylara daha fazla yer ayırmanızı diliyorum. Tadı damağımızda kalıyor' diyenlerden. Ömer Yılmaz, yeni tanıştıklarımızdan. Bizimle ilgili değerlendirmesi gerçekten objektif:
'Burhan Bey; yazılarınızı sürekli takip etmeye çalışıyorum. Fikirlerinizin bir kısmına katılmasam da ilkeli duruşunuza hayranlık duyuyorum. Ortama göre değil de ilkelerinize göre yazıyorsunuz. Sizin gibi yazarlar parmakla gösterilecek kadar azaldı. Allah yardımcısınız olsun.'
***
Faruk Yurdatap, Norveç hakkındaki eleştirimize katkıda bulunmakta. Bunu sizinle paylaşacağız:
'Sayın Ayeri, Norveç tarihine bakın. Geçmişte Norveççe diye bir dil yoktu. Danimarkaca konuşurlardı. İkinci Dünya Harbi'nde Almanlar yeni bir ırk yaratmak için sarışın Alman subaylarının koynuna Norveçli kızları sokup bir yığın çocuk doğurttular. Bunların bir kısmı Norveç devletini dava bile etti. 77 kişinin katili Norveçli terör canisinin bütün bu komplekslerin altında kaldığını Batılı psikiyatrisler dahi öne sürüyor. Saygılarımla.'
...
İki yıl kadar önce Özel Halk Otobüsleri'nin kural dışı kullanımını yazmıştık. Hatta, 'En kötüler listesi' yayınladık. Hadımköy'e çalışanlar liste başıydı. Bunu yaparken gözlemlerimize dayandık. Önceki akşam Avcılar'da meydana gelen felaketi yapan otobüsü merak edip, araştırdık. Karşımıza Hadımköy aracı çıktı. Tüm şirketlerin Basın Müşaviri Ercüment Coşkun'un bilgilendirmesine teşekkürler. Ancak 'Hadımöy'ü niçin yazmadığını çözemedik. Sanırız uyarı yazımızdaki 'Nokta tespiti' unutmak istemiş.
***
G.Saray-Fenerbahçe maçının naklen yayınına, girmek istemiyoruz. Kutlanacak ekip olarak Trabzonspor'u görüyoruz. Önemli futbolcu kayıpları ve sakatlıklara rağmen topladığı puanla 'UEFA'da devam hakkı'nı yakalayışını alkışlıyoruz. 'Bize Her Yer Trabzon' Bordo-Mavililere yakıştı.
...
ÖZEL NOT: Radyo Alaturka'dan Seçil Süslü'nün bizim için çaldığı Kürdili Hicazkar şarkıya ise minnettarız.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama