• $16,6253
  • €17,4334
  • 972.729
  • 2401.96
7 Ağustos 2012 Salı

Artık görün

PKK'nın tek patronlu olduğunu söylemek 'Ayakta uyumaktır'. ABD'den Suriye'ye kadar epey 'Yandan kuranı mevcut'. Norveç'ten Hollanda'ya pek çok ülkenin gizli servisi bölgede cirit atmakta. Molla Mustafa Barzani'nin oğlu ikili oynuyor. Adamın anayasasındaki başkente iyi bakın; Kerkük. Hükümetin toz kondurmadığı Tahran ise daha yakın zamanda suçüstü oldu. İran-Irak-Türkiye sınırlarının kesiştiği yerde PKK'lıların Devrim Muhafızları'nın korumasında olduğu ortaya çıktı. Bunlar, Türkiye'ye karşı eylemden sonra dönüp, İran askerleriyle kucak kucağa yatıyor. Kimse kimseyi kandırmasın, bu ülke bizim dostumuz değil. Asırlar boyu, kendisine rakip gördü. Malatya'ya yerleştirilen 'Füze Kalkanı' yeniden ayranını kabarttı. Adamlar, sırf bu yüzden PJAK'la da 'Sulh çubuğu içtiler'. Bütün bu 'Alttan oymalar'dan en mutlu ve karlı çıkan İsrail. Golan Tepeleri'nde piknik yapar konuma geçtiler.
...
Ekranlardaki PKK'lıların -BDP Milletvekili Altan Tan. Türk televizyonlarından meydan okudu; 'Bu kafayla yakında Diyarbakır'a bile giremezler'-  ve bunların destekçisi medya mensuplarını dikkatten kaçırmıyoruz. M. Ali Birand'ların, Cengiz Çandar'ların omuz verdiği 'Yerinden Yönetim' bölücüyü kesmez. 'Barış istiyoruz palavraları' ile ana sınıfı çocuklarını bile kandıramazlar. Niyetleri barış filan değil. Açık açık '21 ilden oluşan Özerk Devlet söylevleri'ne başladılar. Erzurum'dan Gaziantep'e, Elazığ'dan Urfa'ya -Hem de Şanlı- paçavralarını dikmek niyetindeler. Birileri 'Hedef büyütürken' güvendiğimiz dağlara cehennem sıcağına rağmen kar yağmaya devam ediyor. İstihbarat zaafı sürmekte. Asker başarısız. 3-4 Ayda şehir yapabilen TOKİ, 'Karakolların yenilenmesini' yıllara yaydı. Hepsinden önemlisi, 'Genel Strateji' hayal kırıklığından başka şey getirmemekte. Öbür tarafta makam ve yönetim kavgasının sürdüğü meydanda. 'Bu konuyu iki yıllığına dondurduk' lafına kim inanır? Öte yandan ateş düşmüş evler, bağrı yanık analar, babalar, eşler ve çocuklar aynı şeyi söylüyorlar; 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez'. Bir taraftan da kanlı gözyaşları dökmeye devam ediliyor.
***
Başbakan, muhalefet istiyor diye hiçbir bakanını vermez. Başarısızlığı belgelenmişleri bile. Ancak, Dışişleri Bakanı'na yüklenmeye başlayanlar sadece karşı blokta değil. Yandaş denilenler de Bakan'ı hrpalamaya başladılar. Tartışmalarda hemen hemen aynı başlıklara rastlıyoruz; 'Ahmet Davutoğlu'nun politikası iflas mı etti?'. Gündeme öncelikle 'Komşularla sıfır sorun' denilen günler getirilmekte. Suriye krizi ve Dışişleri Bakanı'nın Kuzey Irak'a gidişi, tatsızlığın boyutunu yukarılara taşıdı. Kendi adımıza konuşursak, Davutoğlu'nun Kerkük'e yolculuğu 'Günah çıkarmadır'. Irak ve Suriye'de toplam 5 milyon Türkmen'in yaşadığını söyleyenler uzunca süredir, suskunluğa bürünmüştü. Oysa, Suriye'de oluşturulan Türkmen birliklerinin adlarına iyi bakmalı; Fatih Sultan ve Abdülhamit'.
***
Wipe Out'un yayın günü perşembeye alındı. Böylece, karşısına konulan yarışmadan kurtarılmış oldu. Show TV'nin hedefi belli; yeniden 'Gün Birinciliği'.
...
Şeflerin Düellosu'nda özellikle bir jüri üyesine bayılıyoruz. Mesela Mayhoş'a mahoş diyor. Yakında nahoş derse, sürpriz olmaz.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...