• $9,2669
  • €10,8117
  • 531.683
  • 1432.8
29 Mart 2012 Perşembe

Aranan bulundu

Daha önce de belirttiğimiz gibi en büyük torpilimiz 'Görmezden gelmek'. TeleGol'deki 'Tele-Kavga'da epey zorlandık. Çünkü Serhat Ulueren'le hatta babasıyla çalıştık.
Erman Toroğlu yorumculuğa bizde başladı. Necip Kapanlı'nın keşfidir. Her iki ismi severiz. Biz üstüne yatmaya hazırlanırken, canlı yayınla birlikte arayan arayanaydı. Dün sabah mesajlar artarak sürdü. Kanal Türk'ün yayınını izleyenlerin gerçek tepkisini, hatta 'Küfür kafirleri'ni saymayacağız. Ortak düşünce hakkında tek e-posta yayınlayacağız. Bu da Mersin-Erdemli'den Metin Kalay'a ait. Seçme nedenimiz, sade oluşu. Herkes okusun. Öncelik TeleGol ekibinin:
'Uzun zamandır futbolla ilgili yazmak istiyordum. Zaplarken Serhat Ulueren'in programında Terim'i suçlayıcı (Fatih Terim, Culio'nun kafasını karıştırdı) altyazısını görünce izlemeye başladım. Orduspor Başkanı, Serhat Ulueren ve Erman Toroğlu tam gaz Terim'in üstüne giderken, akıllı konuşma yapan tek katılımcı Kaya Çilingiroğlu'ydu. Önce Ali Dürüst cevapladı. Meselenin hukuki yanına açıklık getirdi. Daha sonra Fatih Terim bağlanınca özellikle Serhat Ulueren ve Erman Toroğlu'nun yüz ifadeleri altını ıslatmış çocuk gibiydi. Orduspor Başkanı telefon marifetiyle bağlandığı için yüz ifadesini görme şansımız olmadı. Ancak tahmin edebiliyoruz. Ortaya çıkan tablo özetle; üfürükten gündem yaratmaya çalışanların kulağına küpe olmalı. Fatih Terim gibi 'Kodu mu oturtan' kişi söz alınca 'Kabahat işlerken yakalanmış' edaları ortaya çıkıyor. Kavgadan prim yapmaya çalışanların 'Bu olaydan ders alıp' daha dürüst olmaları gerekiyor. Yoksa 1-0 önde başladıkları yayında, önceki akşamki gibi tarihi fark yiyebilirler.'
***
Benfica'yı tutarız. Sembolü Kartal'dır. Ancak Lizbon'da Chelsea'ye yenilmelerine şaşırdık. Real Madrid'in, Apoel'i 3-0 mağlup edişine sevindik. Şampiyonlar Ligi maçları izleyici açısından sıkıntılı döneme girdi. Star'ın el değiştirmesi bu kargaşanın ana nedeni. Yayın anlaşmasının Star'da olduğunu biliyoruz. Doğan Grubu'nun, devri gerçekleştirirken araya 'Ek şartlar sokuşturduğu' anlaşılıyor.
...
Fenerbahçelilerin Aziz Yıldırım'la ilgili övgülerine teşekkür ediyoruz. Arada tek tük bile olsa, bozuk çalanlar var. Hatta bir Kartalseverin şu sözlerine kahkaha attık; 'Abi, sahiden Beşiktaşlı mısın?' Ona cevabımız 'Doğrudan yanayız. Kaldı ki, Aziz Başkan Dostumuz' oldu. Buradan Muslihittin G.'a da selam yollayalım, 'Önsezimize güvenmeye devam etsin'. Dileriz beklediği gerçekleşir. Kişisel kanımıza göre 'Biraz daha zamana ihtiyaç var'.
***
Akşam Sefası'nda ilk kez berbat bir yorum izledik. Bu hanımefendiyi kim bulmuş, merak içindeyiz. Ayrıca yayın sırasında 'Saz akortu' duyduk. Seste ötmeler oluştu. Ne oldu?
...
 Canel, Türkiye'ye kesin dönüş yaptı. Duble albümle raflara çıktı. Güz Yangını ile Sevda Türküleri'ni seveceksiniz.
...
Konya Belediyesi'nin TRT ile işbirliği müthiş bir belgesel yarattı. 'Şehir ve Bilge' olağanüstü. Yapım, yönetim ve metin yazarlığını üstlenen Hadi Şenol'u da ayrıca tebrik ediyoruz.
...
Korhan Ayhan Sidney'den mesaj yolladı; 'TRT-1'de yayınlanan 'Avrupa Avrupa' adlı dizideki Kerata adlı siyah köpek bir anda beyaza dönüştü. Neden?'

<p>Türkiye'nin attığı önemli adımlar  dünya medyası tarafından yakından izleniyor. Birçok ünlü düşün

“Türkiye yükselen ağır sıklet”

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor