• $7,3997
  • €9,0101
  • 441.582
  • 1538.17
25 Eylül 2011 Pazar

Altına koşuluyor

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Spor AŞ. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ne bağlı bir Genel Müdürlük. Bu kuruluşu Türkiye, hemen her dalda faaliyet gösteren takımlarıyla tanıyor. Tüm dünyada ününe ün katan olayı ise Avrasya Maratonu. 16 Ekim Pazar günü 33. start verilecek. Dile kolay aradan tespih dizisi kadar yıl geçti bile.
...
Spor AŞ'nin başındaki isim Alpaslan Baki Ertekin. Hani bir laf vardır 'Gelen, gideni aratır' diye. Ertekin, bu özlüsözü tam tersine çevirdi. Genç, dinamik ve yurtdışı tecrübeye sahip. Dün sabah TRT Spor'da Orhan Ayhan'ın konuğuydu. Bu yılki Avrasya'nın yeniliklerini, ünlü katılımcıları açıkladı. Her şeyden önce gelecek yıl 'Altın Maraton' unvanını almak için başvuru yapılacak. Bu yüzden, spor dünyasının önemli isimleri davet edildi. Basketbolcu Kobe Bryant bugün İstanbul Caddebostan'da iki basketbol sahasının açılışını yapacak. Bryant adının verildiği tesislerin kurdelesi kesilirken, Kadir Topbaş'a eşlik edecek.
...
Diğer sürpriz bütün zamanların en büyük sprinteri kabul edilen Carl Lewis'in gelişi. 8 Ekim'de İstanbul'da olacak. Hatta 'Avrasya'ya hazırlanıyoruz' adlı koşuların üçüncüsünde, bir süre koşacak. Alpaslan Baki Ertekin 'Eskiden gelmeye naz eden ünlü maratoncular şimdi katılmak için, menajerlerini araya sokuyorlar' dedi. Bunun iki ana sebebi var. İstanbul'daki koşunun artık 'Üst kademe' kabul edilmesinin yanı sıra, para ödüllerinin yükseltilmesi. Ayakbastı denilen ödemeyse, diğer artılardan.
...
Spor AŞ'nin en üst ismi Ertekin, açıklamalarının sonunda, Ersin Küçükbarak yönetimindeki TRT Spor'a teşekkürü unutmadı. Tabi” Orhan Ayhan'a da.
Kamu yayıncımızdan alınan görüntülerin tüm yabancı haber kanallarında verildiğini vurgulamayı unutmadı. Kendi adımıza konuşursak, 33. Avrasya Maratonu'nun, bu sene daha fazla yankılanacağına inancımız tam. Unutmadan koşuya AKŞAM'ın medya sponsoru olduğunu hatırlatalım.
* * *
Ekranlara yansıyan ve bizi yürekten yaralayan bir haber üstünde durmak
istiyoruz. Spor Bakanı Suat Kılıç'ın makam otosu Çorum'da kazaya karıştı.
Sonuçta bir kişi can verdi. Vali'nin çıkıp 'Ölüm sebebi kaza değil. Şahıs çok
yaşlıydı -78'inde-' demesiyle, şaşırdık. Çünkü, vefat eden Kazım Bozdağ'ın kullandığı araç, bombalanmış gibiydi. Bir mülki amirin, bu şekilde konuşmasına ve Bakan'ı savunmasına gerek var mıydı?
...
Vedat Milor, Antalya'da konuk olduğu lokantada dünyayı götürdü. İzlemeyenler için sadece finalde yediklerini yazmak istiyoruz:
a) Kabak tatlısı 'Sade'.
b) Kabak tatlısı 'Kaymaklı'.
c) Kabak tatlısı 'Fıstıklı'.
d) Kabak tatlısı 'Tahinli'.

'Afiyet olsun' yerine neler söylediğinizi, tahmin edebiliyoruz.
...
Kırım'ın edebi ve ebedi sesi Cengiz Dağcı Hakk'a yürüdü. Türk Dünyası'nda roman ve öyküleriyle tanınan Dağcı yarın Londra'da toprağa verilecek.

<p>Türkiye'de yeni bir siyasi partiye ihtiyaç var mı?</p><p>HDP tabanı hangi olaylar sonrasında part

HDP kapatılacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ankara'nın en yaşlı iki kadınına koronavirüs aşısı yapıldı

Kafese giren adam ayıya yem oldu