• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
04 Nisan 2011 Pazartesi

Alkışlarla destek

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Tüm şaibeli işlerde olduğu gibi toplum yine ikiye ayrıldı. Eğer ortada kadrolaşma varsa ABD'deki 'Kuzey-Güney Savaşı'nın benzeşenini yaşıyoruz. Ülkeyi yönetmek konumunda olanlar genelde kollanıyor. 'Kör kör, gözüm parmağına' cinsinden üçkağıtlar dahi, örtülüyor. Bakın medyaya aynı tipler 'Savunma Avukatlığı'na çoktan soyundu. Yani, Ergenekon'un tam tersi pozisyon. Durumun netleştiği, 'Kimilerinin, turnasol kağıdı gibi ayrıştırdığı sınav' ortada. Kahrolasıca 'Bizimkiler saplantısı' var ya, yasaları yerle bir ediyor. Yazılmadık, basılmadık kitaptan içeri tıkanları şimdi değişik pozda görüyorsunuz. Hepsinin makamındaki simgeler aynı; 'Üç maymun sembolleri'.

...
Bütün küllemeler, antik kentlerin kumla örtülmesine benzeşen yırtınmalar bu defa başarısız kalmaya mahkum. Kamuoyunun yargısı ortada. Tek bir örnek verelim. Disko Kralı'nda Okan Bayülgen'in anketi. 'YGS'de şaibe, yani kopya var mı?' diye sordu. Ardından ekledi; 'Buna inananlar alkışlasın'. Stüdyo adeta yıkıldı. Bu konuda AK Parti'nin anketörlerine, yoklama öneriyoruz. Sonucu onlar da anlasın. Doğrusu, YÖK'ten başlayıp aşağı ve yukarıya uzanan yetkili ve etkililerin basın toplantılarını merakla izliyoruz. Bakalım en başarılı dansöz ya da köçek unvanını kim kazanacak?

***
Survivor'un yapılanlar içinde en renklisi başladı. 'Ünlüler' ve 'Gönüllüler' şeklindeki gruplandırma akıllıca. Hele, bazı 'Çatlaklar'ın seçimi mükemmel. Eğer, geçen defaki gibi 'Zeka oyunları' ile eleme yapılmazsa, Derya Büyükuncu ile Pascal Nouma'dan biri kazanır. Bayanları ayrı kategoride toplarsak, yanık sarı saçlarıyla Jawa cinsi Makak'a-Maymun- benzemiş, Asena'yı favori görüyoruz. Açlık ve sürüngen korkusu Nihat Doğan'a hayatının felsefe antolojisini yazdıracaktır. Acun Ilıcalı'nın ona tanıdığı reklam imkanı ise, milyonlarca dolarla yapılamaz. Bir de kapışma notu düşelim. İlk hır Gönüllüler arasında çıktı. Sonrasının tahmini zor değil.

...
Yahşi Cazibe'nin yeni bölümlerinde, Peker Açıkalın'ın yokluğu hemen hissedildi. Monte edilenler için 'Kötü yama'diyoruz. Oysa, aynı ekranın Çocuklar Duymasın'ı ekibini sağlam tutmakta. Hatta, senaryo ve oyun bölümlerine önemli isimler ilave etmekte. Kim kazançlı çıkar ortada. Sonra uyarılmadık, denmesin.

***
Maraton'da açık unutulan mikrofon, Şansal Büyüka'nın fırçasını tüm izleyiciye taşıdı. Ekrana Bursaspor'un muhtemel kadrosu bindirildi. Ondan sonra kıyamet koptu:
'Yeşil zemine yeşil yazı olur mu? Kardeşim niye bakmıyorsun bunlara? Sen ne iş yapıyorsun?'
Büyüka belli ki Lig TV'nin grafik takımına bindiriyordu. Haksız mıydı? Hayır. Yerden göğe kadar yanındayız. Sesleri yayına kaçıranları da unutmamalı. Ne demişler 'Kol kırılır, yen içinde'.

...
DIGITURK Platformu'nun Milan-İnter maçı organizasyonunu tebrik etmeyi unutmayalım. Yorumcu olarak Fatih Terim'in seçilip, Milano'ya götürülmesi kimin fikriyse, tebrik ediyoruz.

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı