• $13,4347
  • €15,2194
  • 793.915
  • 2000.18
26 Ağustos 2011 Cuma

Ali Şen işbaşına

UEFA ile ne zaman başımız derde girse, aklımıza tek isim gelir; Ali Şen. Galatasaray'ın 5-0 kazanıp, tur atladığı maçın iptalini hatırlayın. Neuchatel Xamax, UEFA'nın ülkesinin takımı olma avantajını iyi kullanıp skoru hükmen lehine çevirdi. Durum böyle iken devreye bir Fenerbahçe'li girdi. Kararı değiştirebilecek isimlerin listesini birer birer belirledi. Öylesine strateji uyguladı ki, Cim-Bom 'Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarı finale kadar ulaştı. Ali Şen'in bu konuda verdiği mücadeleyi anımsadık. 'Adamına göre rota çizip' Türk Futbolu'nun şerefini kurtardı. Bu kez durum farklı ve zor. Kendi kendimizi hançerlediğimiz kesin. Buna rağmen şans arayacaksak, 'Fenerbahçe'nin ebedi başkanı' Ali Şen'le hemen fikir alışverişi yapılmalı. İngilizlerin dediği gibi 'Hayat varsa, ümit vardır'. Bunun yolu, bir kişiden geçmekte. Deneyelim. Sonuçta ne kaybederiz?
...
Bazıları, suçlayacak kurum ve isim arıyor. UEFA'nın ihraç kararından sonra 'Cadı avı başlatıldı'. 'O yaptı, şu yaptı, bu yaptı' karalamaları yoğunlaştı. Bir de 'Abuk cephe oluştu'. Örnek mi istiyorsunuz? İşte size CNN TÜRK'ün dün sabahki yayını. Fenerbahçe'nin hakkını savunduğunu zannedenler, resmen ayırımcılık yaptılar. Öncelik Trabzonspor'lular olmak üzere, tüm Karadeniz bölgesini karşılarına aldılar. 'Sinirlerin tavan yaptığı günlerde' ağızdan çıkacak her kelimeye dikkat, diyoruz. En başta ekran bülbüllerine.
...
ÖZEL NOT: A. Zeki Atun'un şahsında, yoğun övgü mesajları gönderen tüm okurlarımıza teşekkür ediyoruz.
***
BDP'li Bengi Yıldız'ın Bodrum kaçamağı oldukça ilgi topladı. Bu konuda Dr. Başar Ergün'ün e-postasını sözcü seçtik:
'Sayın Burhan Ayeri,
Bengi Yıldız'ın Bodrum'daki tatili medyaya yansıdı. Aklamacılık yapanlar köşelerinde hemen konu ettiler. Bodrum'da tatil yapamaz mıymış? Biz de onu diyoruz zaten. Bu ülkede hangi etnik kimlikteki insan, başka etnik kimlikteki insandan daha iyi ya da daha kötü yaşıyor? Bodrum hepimizin. İstanbul da, Antalya da, Ankara da. O köşe yazarlarının Bengi Bey'e sorması gerekir; 'Siz neden Bodrum'un nimetlerinden bu ülkenin bir kısım insanlarını ayırmak istiyorsunuz' diye.'
...
Önemli bir uyarıda bulunmayı ihmal etmeyelim. Üniversiteye girmeye hak kazananlara, kaldıkları derslerden yeni hak verildi. Peki bunu akıl edenler Açık Lise'ye devam edenleri unuttu mu? Kayıtlar eylül başı kapanıyor. Açık liselilerin bütünlemeleriyse 10-11-12 Eylül'de. Bu haksızlık değil mi?
...
Bir şikayet de Celal Kurt'tan:
'İDO feribotuyla Bandırma'ya gitmek üzere internete girdim. -Fiyatlar elastikidir- notunu görünce merak ettim. Kabataş'ta gişeye uğradım. Şaşkına döndüm. 135 lira olan araç bileti 200 liraya fırlamıştı. 15 liralık yolcu ücreti ise 45'e çıkarılmıştı. -Yaşasın özelleştirme düzeninin acımasızlığı - dedim.'

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

Fatma Girik kimdir? Usta oyuncu 79 yaşında hayatını kaybetti

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları