• $15,5349
  • €16,2561
  • 911.295
  • 2390.79
17 Kasım 2011 Perşembe

Ağızdan dolma ve uydurma

Kaşif Kozinoğlu'na 'Selçuk Kozanoğlu' diyecek kadar, konunun cahilini izledik. Ekrana Mehmet Elkatmış'ı -Susurluk Komisyonu'nun eski başkanı- getirdi. Hanımefendi o gün ay-yıldızlı bayrakla cenaze namazı kılınıp defnedilen, Kozinoğlu'na bip atma gayreti içindeydi. Elkatmış: 'Tanımıyorum, bilmiyorum. Bizim çalışmamıza girmemişti. Bu yüzden sadece Allah'tan rahmet diliyorum' dedi. Bayan, ısrarla gaz verdi; 'Korkut Eken'le ilişkisi vardı. Elçibey'in ordusunu eğittiğini biliyoruz. Tansu Çiller'in kurduğu Özel Grup'taydı'. Gazeteci mi, programcı mı, spiker mi olduğu belli olmayan hanımefendi ağaçkakan gibi gagalayıp, durdu.
...
CNN TÜRK'ün 'Atgözlüklü' Şirin Payzın'ına biz de bir not verelim. Erzurum'a indirilen uçaktaki korsanları, kimsenin burnu kanamadan etkisiz hale getirenlerin kimler olduğundan mutlaka haberi yoktu. Bunlar Korkut Eken ve arkadaşları idi. Daha ne kahramanlıklar yaptı bu ekibin mensupları. Azerbaycan Devlet Başkanı Elçibey'in Ordusu'nu eğitmek suç mu? Şirin Payzın'ın palavralarla karalamaya çalıştıkları, otopark görevlisi değil, çok değerli MİT mensupları. Bu kafadakiler, 'On parmağında, on ayrı kara'yı bıraksın. Yakışanı yapıp 'Vicdani Ret'le meşgul olsunlar. Ekranlarına 'Her Türk asker doğar genlerimize yerleştirilmiş' diyen kafadaşlarını çıkarsınlar. Soruyoruz; 'Siz gazeteci misiniz? Yoksa yandan kurma piyon mu?'
***
'Futbol Ümmisi' Cüneyt Özdemir bile, Hırvatistan, maçını işledi. Herkesten tahmin istedi. beşN birK'nın yakışıklısı 'Dört tane atarız' diyerek, açılışı yaptı. Telefonla bağlanan isimler içinde kimse 'Tur atlarız' diyemedi. Metehan Demir ve Bedri Baykam ümitsizliklerini dile getirdiler. Beşiktaş'ın eski kaptanı İbrahim Üzülmez dışında 'Dört fark olabilir, imkansız değil' diyeni göremedik. Size samimi olarak bir şey söyleyelim mi; 4. dakikada Kazım Kazım o topu iyi kullansa, Hiddink ülkesine dönmez, Türkiye'de bekleyenler tarafından omuz-lara alınırdı.
...
2012'nin hayal olduğu son maçta üç iyi isim kazandık. İyi kaleci -Sinan Bolat- ve iyi stoperimiz -Ömer Toprak- oldu. Bunlara Acun Ilıcalı'nın da dile getirdiği   Gökhan Töre'yi ekliyoruz. Yeni Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın ilk işi saçma sapan kart görme hastalığını bitirmek olmalı.  Caner Erkin ve Selçuk İnan'ın bu konuda  tedaviye ihtiyacı var.
...
atv'nin yayınladığı maçı Ender Bilgin anlattı. Levent Tüzemen yorumladı. Hırvat televizyonunun verdikleri ekrana sığmadı. Tüm oyun süresince, ya sağdan ya da soldan eksik görüntüler izledik.
***
TRT Müzik iki yaşını tamamladı. Kesintisiz yayın yapan ekranın bugüne gelmesinde önemli rol oynayan Bahtiyar Sis, Necati Göksel ve son Genel Koordinatör İsmail Güngör'i kutluyoruz.
...
TEMA'nın yeni Genel Müdürü Mehmet Serdar Sarıgül göreve başladı. Sarıgül ilk demecinde 'Toprak hayattır. Bunu korumak ilk görevimizdir' şeklinde konuştu.

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı