• $15,8586
  • €16,8476
  • 938.505
  • 2393.61
23 Kasım 2011 Çarşamba

Ağızdaki bakla

Son dönemin doğurduğu yazarcıklardan Biri'nin beyin yıkamalarından birine takıldık. O kadar detaya gerek yok. Binlerce vuruş yazının özeti tek cümle; 'Artık Kemalist parantezin kapanması gerekmekte'. Bu zatın geçmişteki propaganda çalışmalarını da biliyoruz. Sonuncusunda amacının zirve -Zırva- yaptığını fark ettik. Oda TV davası öncesi herkesin tek konuya odaklandığı dönemde, böyle bir köşe yazarına sadece 'Saygılar sunabiliyoruz'. İktidara ve payandalarına mesaj vermeyi unutmuyoruz. 'Böylesi kılavuzlarla' bir gün 'Burunüstü çakılmak' kaçınılmaz. Ekrandan, yazılı medyaya kadar uzanan 'Hacıyatmazlar Çarkı'ndan kendilerini kurtarmanın zamanının geldiğine -Hatta geçtiğine- inanıyoruz. Net olarak bildiğimiz, AK Parti üst yönetiminin böylelerine değer vermediği. Hatta adı bizde saklı önemli biri aynen şunu söyledi; 'Hiçbirine saygı duymuyoruz'. Yani, kullanıyorlar.
***
'Bay İfade' Volkan Akay'ın 'Müthiş Haklılar' adını verdiği tespitlerinin hiç olmazsa bir bölümünü yayınlamasak, haksızlık yapardık:
. Yaşar Nuri Hoca, mide ameliyatı geçirmekte HAKLI. Çünkü yeniden televizyon programlarına döndü.
. Meşhur blog yazarı Pucca, bunca zaman yüzünü Marilyn Monroe fotoğraflarıyla saklamakta HAKLI. Zira kitap fuarında gördük yüzünü, yıkıldı fantezi alemi.
. Doğuş, twitter'da saksı dürtmekte HAKLI. Onun bu BAŞKALDIRISINI, sosyal göndermesini anlamayanlar utansın(!)
. Başbakan Erdoğan, Time'daki fotoğrafını beğenmemekte HAKLI. Medya dediğin her zaman, her yerde, her şartta kontrol altında olmalı.
. Marc Anthony HAKLI Jennifer Lopez'den ayrılmakta. Zira kadın seks bağımlısıymış, baksanıza 24 yaşındaki kondisyon sahibi dansçı sevgilisi bile 'Bazen kendimi 42, Jennifer'ı 24 yaşında hissediyorum' demiş.
. Erman Hoca, Gökmen Özdenak'ı önüne alıp pozisyon canlandırması yapmakta HAKLI. Çünkü bizim millet, uygulamalı gösterim hastası.
. Emre Belözoğlu, takım arkadaşı Gökhan'a patlamakta HAKLI. Zira içinde trafikte tartıştığı yaşlı teyzeden alamadığı hırs vardı.
. Cem Yılmaz, twittercılarla dalga geçmekte HAKLI. Ne demişler seven değil, beceren kıymetliymiş bu hayatta.
. Nihat Doğan otel macerası ile ilgili isyanında HAKLI. Çünkü gitti bütün beylik ahlak cümlelerinin karizması. Şimdi işin yoksa uğraş bul yeni ağızları.
. Millet CHP'ye oy vermemekte HAKLI. içinde deve ve diken geçen fıkrayı her gün yeniden canlandıran bir partiye ümit mi bağlanırmış.
***
Dr. Raif Yazıcıgil, arzusunu yerine getirdiğimizi anlamıştır herhalde. Hüseyin Movit Arkadaşımızın sorununun halledildiğini öğrenmekle mutlu olduk. Haluk Şahin Dostumuzun, sıcak e-postasına teşekkür ediyoruz. Biz de 'Sımsıcak Beşiktaş'lı selamlar yolluyoruz'.
...
Türkiye'nin ilk özel Kürtçe kanalı Dünya TV, yayın hayatında birinci yılını tamamladı. Bugün saat 20.30'da Nevzat Keskin'in yapım ve sunuculuğunu üstlendiği Yüz Yüze'de, Almanya'da yaşayan şair-yazar Eskere Boyik'le ilginç bir söyleşiyi izleyebilirsiniz.
...
Yok Böyle Dans'ta son ikiye, iki 'Boş konuşan' kaldı. Sonuçta Aydın elendi. Darısı, Cem Ceminay'ın başına. Aşkın Nur Yengi ise birinciliklerini arttırmakta.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister