• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
24 Eylül 2011 Cumartesi

Adresler karıştı

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Siyasi tartışmaların ismi Can Ataklı'yı ShowMax'te görünce şaşırdık. 'Sihirli Dokunuş' adlı 'Bayan egemen' programda olduğunu anlayınca iyice afalladık. Konu yeni bir saç boyasının tanıtımıydı. Anlayacağınız 'Örtülü reklam'lardan. Biri kırklı, diğeri ellili yaşları-Kendileri onar sene indirim yaptılar- bulmuş iki hanımın arasında gazeteci arkadaşımızın da havaya girdiğini fark etik. 'Ellilerdeyim' dedi. En gırgır bölüm sona saklanmıştı. Kendisine sorulanlara ilginç cevaplar verdi. Buram buram eyyam kokuyordu. Örneğin 'Bütün kadınları beğeniyor'. Bunu açarken kullandığı cümle tavan yaptı 'Kadınlara bakarken, çirkinlik görmüyorum'. Biz de ekran karşısında ayağa kalkıp ikili çektik 'Helal olsun sana, helal olsun'.
...
CNNTÜRK'ün 'Neler Oluyor'unda Şirin Payzın 'Kadınların Sesi' başlığını atmıştı. Konu, Saracoğlu Stadı'nı dolduranlardı. Stüdyodakiler sayısal olarak bayanların egemenliğindeydi. Ancak, Bedri Baykam ve Bilgin Gökberk geleneksel olarak dişilerin toplamından fazla konuştu. Onca laf arasında Esra Elönü'nün göndermesini kayda geçtik. Bu fulmakyaj tesettürlü yazarın hedefinde Can Ataklı vardı. Daha doğrusu, Fenerbahçe-Manisa maçının izleyicilerine yaptığı çakma. Dileriz Ataklı da seyretmiştir. Tabi”, 'Saç boyası programı'ndan zaman kaçırabildiyse. Atladıysa, bizi okuduktan sora yayının bandını izler. Cevabını bekliyoruz.
***
Önce Tülin Kadıoğlu aradı. Daha sonra bu trafik hızlandı. Ortak şikayet dizilerdeki hastalıklar. Gerçekten 'Bu malzeme' sıkıntı vermekte. Hele çocukların istismarıyla rating avcılığı şık değil. Arada ebe Seval Selvi'nin yolladığı e-postayı yayınlamak istiyoruz:
'Burhan Bey merhaba,
. Ben bir Aile Sağlığı Merkezi'nde (ASM) ebe olarak çalışıyorum. Gerek hastane ortamlarında gerek ASM'lerde iş yükünü çekenlerin ebe ve hemşireler olduğuna hep şahit oldum. Bulunduğumuz ortamlardaki yetersizlik ve yaşanan sıkıntılarda hastalarla en çok karşı karşıya gelen de biziz. Bunları size belirtmemin sebebi şunlar; 'Ekranlarda birçok dizi var'. Bunların hastane sahnelerinde hemşirelerin bilgisiz, sorun çözmekten uzak, aksine sorun çıkartan kişiler olarak yansıtılması gücümüze gidiyor. Ebeler çocuk değiştirir. Usulsüz işler yapar vs... Mesleğimizle ilgili iyi bir sahne izlesek bu kadar takılmayacağız ama sürekli hep aynı algılamanın yaratılmaya çalışılması moral bozuyor. Üzülüyoruz.'
***
Küçükçekmece'de iyi işler oluyor. Başkan Aziz Yeniay yönetimindeki ekip, kısa sürede üç önemli kültür merkezini faaliyete geçirdi. Yakın zamana kadar sineması dahi olmayan ilçede son atılım 40 bin kişi kapasiteli 'Küçükçekmece Arena'. Yeniay tüm etkinlikleri ortaya dökeceği 'Gençler ve Ustalar' adlı sohbet ve konseri 1 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirecek. Katılımcılara dikkatte yarar var:
'Keman virtüözü Cihat Aşkın. Tiyatrocu Cüneyt Türel. Dünya çapında perküsyon ustası Burhan Öçal. THM ve Bağlama Sanatçısı Cengiz Özkan. Sanat Yönetmeni, Oyuncu ve Sunucu Kenan Işık'.
Bu takım, 'Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde biraraya gelecek. Program öncesi verilecek kokteylin saati 19.00.

<p>Nijerya açıklarında Türk gemisine yönelik bir saldırı gerçekleşti. Saldırıda bir denizci hayatını

Türk gemisine saldırının arkasında Fransa mı var?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor

Haftanın yalanları