• $13,3933
  • €15,2102
  • 792.517
  • 2014.21
19 Ağustos 2011 Cuma

Adres veriyoruz

Dostumuz Portekiz'in mayınları, kardeşimiz İtalya'nın patlayıcıları derken, yerli imalatlar devreye girdi. Yine de 'NATO standartlı' olanlar çoğunlukta. Bunların Saddam'ın son dönemi, Irak'ta depolardan çalındığı iddiaları vardı. Yahu patlata patlata, canımızı yaka yaka bitiremediler mi hala? Yılmaz Erdoğan'ın 'Kuşun kanadına yazdığı mektup' da anlaşılan ters tepti. Gözünüzü açın ve gerçekleri görün artık. PKK eylemlerinin hız kesmediği yerlere iyi bakın. İran sınırı. Şemdinli, Çukurca ve ille de Yüksekova. Afganistan merkezli eroin sevkiyatının 'Altın Üçgeni'. Tıpkı Meksika-ABD sınırı. Kan ve can pahasına bu trafiğe ağır darbe indirildi. Fakir Hakkari'liler arasında baronlara ait İsviçre tipi evleri, jipleri hemen fark edersiniz. Bunların ayrıca Ataköy'de Bahçeşehir'de ve daha pek çok zengin İstanbul bölgesinde ikametgahı var. Hatta Hamburg'un kurtarılmış bölgesi St. Pauli'de. Şimdilerde New Jersey ve New York'ta. TC pasaportu taşıyan tüccarların çoğunu bilmeyen kalmadı.
...
Göçmen ticareti ve kadın satışlarını gelirlerine eklediler. Bilanço milyar dolarlarla ifade edilmekte. Katılım payı adı altında toplanan haracın miktarını bilen yok. PKK'ya finansman işte bu şekilde sağlanmakta. Bu organizasyonu ilk kez 'Norveç Gizli Servisi'nin yıllar önce rapor halinde sunduğunu bir kez daha anımsatalım. İçerdeki hain ve vurdumduymazların akışta hiç mi suçu yok? Bütün içtenliğimizle söylüyoruz: 'BDP'nin hainlikleri bir yere kadar'. Medyadaki beslemeleri, '35 Milletvekili adayı'ndan daha etkili. Önce bunların ağzını bantlayıp, ellerini bağlamak lazım. Şehit kanlarını durdurma çabasında, ancak bu yolla başarı sağlanabilir.
***
Eser Anlıatamer internette dolaşan bir sayfayı yolladı. Bir kronolojik döküm. Ayrıca resim ve tarihler var. 1988'de Özal, 1992'de Demirel, 1996'da Çiller söylemiş. Sonra 1997'de Mesut Yılmaz, 1999'da Ecevit ve son olarak Erdoğan'ın ağzından duyuyoruz. Aynı üç kelime. Tahmin ettiğiniz gibi; 'Bıçak kemiğe dayandı'. Detayları tarıyoruz karşımıza çıkan diğer ortak yorum 'Terör örgütüne hizmet edenler hesabını vermeye hazırlansın' şeklinde. Alçakça tuzağa gelen tepkiler aynı. İçlerinde Dr. Başar Ergün'ün uyarısını önemli gördük; 'Teröristin demokrasi talebi olmadığı kesin. Emperyalizmin hizmetinde eylem yaptıkları mutlak. Ancak Devlet, bunlarla mücadelesinde insanları ötekileştirmemeli. Medyadaki bilinenler, bunu bekliyor. Amaçları sözde siyasi bir parti ile bölücü örgütü kaynaştırmak.'
...
TRT'yi yerden yere vuranlara seslenmek istiyoruz. Muharrem Akduman'ın dediği gibi 'Kanal-D'nin yeni dizisi Bizim Yenge'deki hamam sahneleri Tosun Paşa'dakilere tur attı'. Saldırı günü vur patlasın, çal oynasın. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Yanlış anlaşılırız diye, detaya girmiyoruz. Bildiğiniz gibi ekrandaki denetimin otokontrolle gerçekleşmesinden yanayız. Özetle 'Çarşı, RTÜK'e karşı'.
***
Ataşehir Belediyesi, Ramazan'a uygun bir CD hazırlattı. Rab, segah, hicaz ve uşşak ilahilerden oluşmakta. Ayrıca Ezan, Segah tekbir ve Salat-ı Ümmiye'ye yer verilmesi çalışmayı zenginleştirmiş.
...
Büyükçekmece Belediyesi, geleneksel iftarını TÜYAP'ta gerçekleştirdi. 15 bine yakın kişinin katıldığı organizasyonun servis başarısı konuşuluyor.

<p>Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketl

SpaceX roketleri, Katy Perry'nin klibinde oynadı | TeknoZone #15

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında