• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
13 Şubat 2011 Pazar

Adam kaydırmak

ShowMax'taki Veled Dada'nın yayınlanmaması dikkatimizi çekmişti. Bu konuyu yazdık. Aldığımız cevap 'Yeni binaya kadar ara verildi' oldu. Programın yayın saatinde bu defa karşımıza küt diye MAX V.I.P çıktı. Başrolde Okan Karacan. Orkestra aynı ama stüdyo ve grafikler değişmişti. Belli ki, hazırlık çok önceden. Okan Bey anlaşıldı ki İrfan Arslanhan'ı yemeyi çoktan kafaya koymuş. Sabırla VIP'i izledik. Sonuçta verdiğimiz not 'Kocaman bir 0'. Zoraki gülmeler. Bazı profesörlerin 'Sipariş telefonları' aynı bayanın Yemekteyiz'de bile dinlediğimiz 100. aşk iksirleri.

...
Veled'in başarısı, birisinde onun yerine geçme fikrini geliştirmiş. Bu tip tezgahları eskiden sıkça görürdük. Ara verilmişti. Anlaşılan yeniden hortladı. Bir zamanlar büyük destek verdiğimiz Karacan'ı uyarmak istiyoruz. Bunca yanlış işlerinden sonra hala akıllanmamış. Bizi bile kendine bağlayan 'Veled İrfan' kesinlikle geleceğin yıldızı. Önünü kimse kesemez. Bir başka ekranda mutlaka çıkışını sürdürecek. Tuhafımıza giden, Mehmet Alp Elmalı'dan başlayarak ShowMax'in en tepe yöneticisine kadar, bu yanlışı görememeleri. Ayak oyununa destek vermeleri. Bunu sürdüreceklerse kanalın adını 'Okan'ın Çiftliği' koyabilirler. Çünkü Karacan'ı her yerde görüyoruz. EMITT Fuarı'nda, yemek programında, yıldız falında ve de karakter analizinde!

***
Çocuklar Duymasın'ın haftada iki güne çıkarılıp izlenme payını arttırması herkesin gündeminde. Monte edilen bazı isimler konuşuluyor. En önemlisinden söz eden yok; Müfit Saçıntı. Felsefe mezunu çalışmaya karşı Mustafa tiplemesiyle gözükmekte. Oysa en önemli yeteneği komedi senaryolarındaki başarısı. Birol Güven gerçekten akıllı tek seçici.

...
Beyazıt Öztürk'ün sahne sanatlarına desteğini beğeniyoruz. Beyaz Show'da bu kez de aynı yol seçilmişti. Tuhafımıza giden Dolunay Soysert'in saçlarını koyulaştırmasıydı. Herkesin beğenisini kazanan rengi bu kez Deniz Seki'de fark ettik.

...
TURKCELL'in reklam kampanyalarında yer alacaklar iyi seçilmekte. Örneğin Gülben Ergen'in karşısına Fatmagül'ü mahveden yengesini oturtmak fikri güzel. Gülben'in 'Sevenlerle haftada iki gün konuşma bedava' deyip, ardından 'Sahi senin sevenin var mı?' diye sorması olağanüstü. Senaryo grubunu tebrik ediyoruz.

***
Ahmet Kabaklı etkinlikleri devam ediyor. Türk Edebiyatı Vakfı binası -Cevri Kalfa Sıbyan Mektebi- ve Edebiyat Kıraathanesi'nin yeni binası bugün açılacak. Saat 11.00'deki törene Başbakan da katılıyor.

...
Deniz kültürü dergisi Vira'nın 51. sayısı çıktı. Yine ünlülerin yazıları var. Ayrıca; 'Balık ne zaman yoğurtla yenmez'in bilgisini bulacaksınız.

...
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ulusal Kısa Film Yarışması'nın ödül töreni 17 Şubat Perşembe günü TİM Maslak'ta. Etkinlik saat 20.00'de başlıyor.

...
Şişli Belediyesi'nin 'Hayvan Kısırlaştırma Merkezi' 19 Şubat Cumartesi günü saat 12.00'de hizmete açılıyor. Emeği geçen ve bundan sonra geçecek olanları kutluyoruz.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak