• $16,6609
  • €17,436
  • 973.167
  • 2401.96
30 Temmuz 2012 Pazartesi

Acun kalır

Medyamızın her kesimiyle birlikte televizyon izleyicisi de Acun Ilıca'lıya odaklanmış vaziyette. Bu başarılı isim, herkesle konuşuyor, ekran ekran dolaşıyor. Dikkatle izlediğimiz konuşmalarından çıkardığımız sonuç gayet net; 'Show TV'de kalma kararı almak üzere'. Bunun sebeplerini tahmin edebiliyoruz. Bu kanalda yıldızı parladı. Muhabirlikten patronluğa burada yükseldi. Düşünün, kurumun pek çok yerinde arkadaşları, dostları, ağabeyleri ve ablaları var. Atamalarda bile onun onayının alındığını iyi biliyoruz. Acun'un bize benzeyen yönleri çok. Mahalle Kültürü'nün etkisinde. Bu yapıdakiler, hiçbir oluşumdan kolay kopamaz. İşlerini Baba Ocağı gibi görürler. Çarkını döndürebilecek seviyede gelir ile sırtının sıvazlanıp 'Sen bizdensin' denmesi yeterlidir. Tekrarlıyoruz, bu olayın finali; 'Mutlu son'. Kaldı ki 'Taş yerinde ağırdır'.
***
Her fırsatta, televizyon izleme ortalamaları verilirken Amerika'ya rakip olarak Türkiye gösterilir. Bu değerlendirmenin kesinlikle yanlış olduğuna inanıyoruz. Hindistan, Çin ve daha önemlisi Brezilya'nın 'İzleme manyakları' dalında ilk üçü paylaştığı kesin. İnternet virüsü, bu değerlendirmeyi bozacak mı? Bakın bu doğru. Çok değil 5-10 yıl içinde ortalık karmakarışık olacak. Çünkü, elimizdeki aygıtların hayatımızdaki egemenliği genişleyecek. Tuvaletteki ihtiyaç molası dahi ortaklaşa hale gelecek.
...
Farkında mısınız, yarışmaların tekrar yoğunlaştığı döneme girdik. Bir tarafta 'Ben Bilmem Eşim Bilir', öbür tarafta 'Büyük Risk' yayınlanıyor. Ötekilerden ise yüzlerce kez söz ettik. NTV Spor'daki '5 Sorulu' kurguyu da seyredebiliyoruz. TRT'si HT Bloomberg'i genel kültürümüzü sınarken, sporu atlamıyorlar. Totalde soruların kalitesi, yarışmacıların genel kültürü, ilgi toplamaya yetmemekte. Mutlaka sunucunun Türkçesi düzgün olmak zorunda. Kenan Işık'a, Selçuk Yöntem'in rakip çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz.
***
Yazarken fazla yer ayırmasak bile, Olimpiyatları seyrettiğimizi söyleyebiliriz. Hem de, diğer programlardan daha fazla zaman ayırarak. Burada bir not daha düşelim; İngilizlerin Açılış Gecesi'ne muhteşem diyemiyoruz. Sıradan mıydı, yoksa bize mi öyle geldi dersiniz.
...
Benzemez Kimse Sana müjdeyle başladı. Erol Evgin şarkısını bitirdi ve 'Endemol'un Patroniçesi Ansı Elagöz'ün bir kızının daha olduğu haberini verdi. Ansı-Tamer çifti tanıdığımız en ilginç insanlar. İlk çocuklarına Badem adını vermişlerdi. Bu seferkinin ismini Lodos koydular. Yavrulara sağlıklı uzun ömür diliyoruz. Anne-Babayı tebrik etmeyi unutmuyoruz. Şayet 'Başbakan'ın önerisi'ne uyup, üçüncü çocuğu yapacaklarsa, ismini şimdiden koyalım; Poyraz. Laf aramızda esprinin sahibi Orhan Ayhan.
***
İhmal ettiğimiz birini yeni fark ettik; Sevim Gözay. Sky TÜRK'teki programı 'Bazıları Sıcak Sever'i kaçırmıyoruz. Örneğin TV'lerin 'Geciktirici aleti'nin yatak odasına taşınması muhabbetini sevdik. Unutmadan çaldıkları Un Momento isimli parçayı beğendiğimizi not düşelim. Başbakan Erdoğan'ın görüntülerinde kullanılabilir.
...
Ertem Şener'e uyarımız yerini buldu. Gri takımlara devam ediyor ama ceket düğmelerini iliklemiyor. Böylece, yanındakilerin gözünü çıkarma riski ortadan kalktı.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...