• $9,3143
  • €10,8148
  • 530.004
  • 1418.55
7 Mart 2012 Çarşamba

Açıklayın şu hakimi

Antalya merkezli dolandırıcılık haberi, bu işin babaları Sülün Osman, Güney Zobu-Raki- ve Selçuk Parsadan gibi ünlü isimleri çağrıştırdı. Eskiler Taksim'deki saati, Kadıköy İskelesi'ni satarlardı. Ya da sahte döviz. Arada yardım toplayıp, bunları cebe indirmeler de yaşanırdı. Son olayda bizi çarpan unsur, 'Cennet'te arsa satın alanlar'ın meslekleri. Merak ettiğimiz, aslında dehşete düşüren, dolandırılanlar arasında yer alan avukat ve hakim. Önce 'Kaç parsel'i kaça kapatmışlar merak içindeyiz. Özellikle hakimin isminin açıklanmasını istiyoruz. Nerelerde adalet dağıtmış? Zahmet olmazsa çetede yer alan doktor A. C. Y.'nin de deşifre edilmesinden yanayız. Dolandırıcıların liderinin kullandığı isme bakın; Veysel Karani. Yıl 2012 ve bu üçkağıtçılara varını yoğunu kaptıranlar var. İyi ki tokatçı ekip parti kurmayı akıl etmemiş. Mazallah iktidar olurdu.
***
Bir televizyon emekçisi olan Vedat Yayla'nın 'Kabul edecek hastane bulunmadığı' için ölmesi içimizi yaktı. Üç önemli kanalda kameramanlık yapan Yayla, adı büyük özel bir sağlık kuruluşunun 10 bin lira peşin istemesi sonucu, hayata veda etti. Devlet Hastanesi yolunda öldü. Ne söyleyelim; 'Haklarından Recep Akdağ gelsin'. Nasılsa Vedat'ı geri getirmek artık mümkün değil.
...
Tesadüfe bakın ki, 'Beyaz Önlük Siyah Şapka' adlı kitabı yeni bitirdik. Carl Elliott 'Modern tıbbın karanlık yüzüne yolculuk' dediği rezillikleri bire bir kaleme aldı. Elliott'un tıp doktoru ve biyoetik uzmanı olduğunu hatırlatalım. Bu yüzden tespitleri palavra değil. Tıp dünyasındaki her türlü üçkağıdı yüzlere çarpmakta. Ticarileşmiş tıbbın geldiği son noktayı belgeliyor. Bir yerde Vedat'ı öldüren noktaya neşter vuruyor.
...
Kobaylar, hayaletler, tanıtım elemanları, kanaat önderleri, basın sözcüleri ve biyoetik uzmanları karşınızda. Tabi” yanlış yolu seçip, çabuk zengin olmayı tercih edenler. 'Beyaz Önlük Siyah Şapka' Uzm. Dr. Yavuz Dizdar'ın önsözü ve hayykitap etiketiyle raflarda.
***
Lig TV'nin 'Pazartesi Gecesi Futbolu' renkli konuklarıyla ilgi alanımız. Bu defa Tolga Çevik vardı. Son filmi tanıtılırken, ayaktopu konuşuldu. Çevik doğaçlama esprisi olan, zeki bir sanatçı. Markus Merk de sevdi. Gözlerimiz Hakan Şükür'ü aradı. Garibim, onu hedef tahtasına oturtan muhalefetin saldırısından bıktığı için Ankara'dan ayrılamamıştı.
...
Burada Laf Çok'un ekibi sağlamdı. Mesut Yar'ın, Hülya Koçyiğit'in 'Beşiktaşlıyım' lafına 'Tevekkeli değil kan çekiyor' karşılığı güzeldi. Koçyiğit'in Kartalsever olduğunu kırk yıl önce öğrenmiştik. Hep severiz. Yeri geldi Show ve Sky'ın Editörü Bülent Tuncay'ın Beşiktaş'la ilgili mesajına teşekkür edelim. Memduh Kapıcıbaşı'nın sözünü ettiği Molla Kasım versiyonunun 'Rivayet olduğunu' kendi de belirtiyor. Ona da sevgilerimizi yolluyoruz.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İnsanlar her yıl 4,5 trilyon sigara  izmaritini doğaya atıyor. B

Trilyonlarca sigara izmariti nereye gidiyor?

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar