• $15,9435
  • €17,0255
  • 948.421
  • 2380.9
28 Şubat 2011 Pazartesi

100 bin tank isterdi

Türk siyasetinin en renkli isimlerinden Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı kaybettik. Meslek hayatımızda tanıdığımız en zeki insanlardan biriydi. İTÜ'nün önemli motor hocası olarak parladı. 100 bin tank formülüyle, dünyanın gündemine oturdu. İhracat Ekonomisi'ni ön plana çıkardı. Yetiştirdikleri ise bugün işbaşında. Ancak, kendisi farklı yerde kaldı. Hoca'yla epey anımız var. Bir kısmını parça parça aktarmıştık. Onunla ilgili son yazımızda 'İnsanoğlunun yaşa bağlı direnci'nden söz etmiştik. Aktif siyaseti bırakmasını ve Altınoluk'ta yaşamasını önermiştik. O inandığı yola devam etti. Erbakan'a rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
- - -
Belli aile ve mahalle kültüründen gelenlerin alışık olmadığı işler vardır. Çok mecbur kalındığında bunu yaparlar. Tabi”, zorlanarak. Başbakan Erdoğan'la hemen hemen aynı kültürün içinden geldik. Yetiştiğimiz bölgelerin arasında Haliç vardı. Genelde biz onlara giderdik. Çünkü, onların futbol sahası fazlaydı. Bugünkü Dolapdere hattında üç tane idi. Üç tane de Kasımpaşa'da. Hani aynı adla yayınlanmış birkaç kitap vardır; 'Futbol Bizim Dünyamız'. Bunlardan diyelim ve durum anlaşılsın.
...
Yine Kılıçdaroğlu'nun 'Recep Bey'ine dönecek olursak, Erdoğan'ı bacak bacak üstüne atmış olarak hiç görmemiştik, Başbakan oluncaya kadar. Bazı yabancı devlet adamlarıyla
biraraya gelinceye dek. AB'nin sapısilik bürokratları, kendilerince doğal hareketi yapınca, Kasımpaşalımız zorlanma pahasına ayak ayak üstüne atmaya başladı. İlk günler bunu güreşteki 'Kilit oyunu'na çevirdi. Obama filan acıtmadı, ne bizimkini ne de bizi. En çok kanımıza dokunan, Fransa'da Sarkozy'nin, ayakkabısının tabanına işlenmiş markayı göstermesiydi. Türk'üz ve yetişme tarzımız belli. Bu yüzden, pek beceremesek bile anında ayaklarımızdan birini yerden kestik.
...
Aynı Sarkozy'nin uçaktan inişini izlerken yeni küstahlığını fark ettik. Hatta yanımızdakilere 'Yahu bu saygısız sakız çiğniyor' dedik. Fransa Cumhurbaşkanı ülkesine dönerken, küstahlığına yakışır protokolle yollandı. Sevseniz ya da sevmeseniz de bu uğurlamayı Melih Gökçek yaptı. Ağzında kocaman bir ciklet, çakır-çakır çiğnedi, durdu. Keşke dedik, tüm uğurlama ekibine birer tane 'BigBabol' verip, topluca şakırdatma mecburiyeti getirseydik. Ankara Belediye Başkanı'nı, misillemesi için kutlamayı unutmuyoruz. Ne de olsa, o da 'Mahalle Çocuğu'.
...
İçdökmeyi, kendimizle ilgili bir iki özel bilgiyle tamamlayacağız. Çocukluk ve ilk gençlik yıllarımızda, bacak bacak üstüne atmak yasaktı. Daha doğrusu yapamazdık. Ata Nine ve Annemiz buna izin vermezdi. Özel yapım demir maşa hazır bekliyordu. Bütün samimiyetimizle itiraf ediyoruz ki, Sarkozy gibilere karşılık verme imkanımız hiç olmadı. Teşebbüste bile bulunmadık. Çok şükür Başbakanlık yapma olanağı elde edemedik.  Anlayacağınız kötü yetiştirildik biz!

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor