• $32,4977
  • €34,8825
  • 2406.64
  • 10391.9
1 Haziran 2024 Cumartesi

Jose Mourinho'yu kim getirdi?

Fenerbahçe'de lig bitti, başkanlık heyecanı sürüyor. Ali Koç ile Aziz Yıldırım, seçimde karşı karşıya gelecek. İki başkanda yönetim kurulu listesini hazırladı. Sıra şimdi gelecek sezonun takımını kurmakta.

Ali Koç'un başkanlık yarışında karşısına çıkacağını duyuran Aziz Yıldırım, ilk vaat olarak Jose Mourinho'yu getireceğini açıklamıştı. Bizde aksam.com.tr olarak Aziz Yıldırım'ın transfer listesinde yer alan Lukaku'yu haberleştirip Türkiye gündemine taşımıştık.

Yıldırım'ın Mourinho gibi dünyaca ünlü teknik direktörü Fenerbahçe'ye getireceğini söylemesi sarı lacivertli camiada müthiş bir hava oluşturdu. Öyle ki Koç, 6 yıldır uyguladığı başkanlık profilinin dışına çıktı ve rakibinin gerisinde kalmamak adına Jose Mourinho transferini bizzat kendisi bitirdi. Müthiş bir hamleydi.

NASIL GELİŞTİ, NASIL SONUÇLANDI?

Aziz Yıldırım'ın başkan adaylığını duyurup vaatlerini sıralamasının ardından, "Fenerbahçe genlerine geri dönüyor" başlıklı bir yazı kaleme almıştım.

Zira, Fenerbahçe demek; yıldız transferler, önemli teknik adamlar ve coşkulu futbol takımı demek. Son 6 yılda bu özellikler kaybolmuştu. Aziz Yıldırım'ın yaptığı çıkış, Ali Koç'u Fenerbahçe genlerine döndürmeyi başardı. 6 yıllık başkanlık döneminde Jorge Jesus haricinde star bir hoca ile çalışmayı tercih etmeyen Ali Koç, Aziz Yıldırım'ın anlaşmak üzere olduğu Jose Mourinho'yu Fenerbahçe'ye getiriyor.

Herkesin aklındaki tek soru şu: Jose Mourinho'yu kim getirdi?

Sonuç olarak Ali Koç tabii ki... Ama bence Aziz Yıldırım.

<p>Erbil - Guyer yolu üzerindeki yakıt dağıtım işletmesi ve zift deposunun da yer aldığı rafineride

Erbil'de petrol rafinerisinde patlama! Alevler geceyi aydınlattı

4 bin 299 hakim ve savcının görev yeri değişti | Sıralı tam liste

Ve beklenen transfer açıklandı! Dünya yıldızı sonunda imzayı attı

Yaprak Dökümü ile ünlenen oyuncu ters kelepçeyle gözaltına alındı