• $32,5149
  • €34,9182
  • 2406.43
  • 10391.9
6 Haziran 2024 Perşembe

Giovanni van Bronckhorst sürprizi

Beşiktaş, uzun süredir aradığı teknik direktörlük görevine Giovanni van Bronckhorst'u getirdiğini açıkladı. Hollandalı çalıştırıcının adı son günlerde bazı yabancı hocalarla beraber pek anılır olmuştu. Beşiktaş için hayırlısı olsun.

Giovanni van Bronckhorst ismini ilk duyduğumda Hasan Arat ve yönetiminin başa döndüğünü düşünmüştüm. Zira, başkanlık seçiminin kazanıldığı dönem Giovanni van Bronckhorst ismi sıkça anılıyordu. O dönem ikna edilememişti. Şimdiye kısmetmiş...

Yazının başlığından da anlaşılacağı şekilde, Giovanni van Bronckhorst ismi benim için sürpriz. Çünkü 9 Mayıs'ta Hasan Arat, "Tercihimizi daha çok Türk hoca yönünde evriltmeye başladık. Arkadaşlarım daha sıcak Türk hocaya." demişti.

Sergen Yalçın, Şenol Güneş ve Nuri Şahin de öne çıkan isimlerdi...

Hollandalı çalıştırıcının 18 aydır takım çalıştırmaması da bir handikap oluşturabilir. Umarım Türkiye'ye ve Beşiktaş'a çabuk uyum sağlar.

HÜSEYİN YÜCEL'İN TALİHSİZ AÇIKLAMALARI

Beşiktaş 2. Başkanı Hüseyin Yücel, geçtiğimiz günlerde Jose Mourinho hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Portekizli çalıştırıcının Beşiktaş'ta çalışmayı kabul ettiğini belirtmişti. Daha sonrasında bir canlı yayına katılan Yücel, Mourinho ile anlaşma sağlanamaması halinde alternatifinin 'aynı ayarda' bir Türk teknik direktör olduğunu söylemişti.

Nereden bakarsak bakalım çok talihsiz açıklamalar.

Aslında sayın Yücel'in yaptığı açıklamalara da baktığımızda, Türk bir teknik direktörle anlaşma yapıldığı anlaşılıyor. Ancak son aşamada neler olduğu bilinmez. Sonuç olarak Giovanni van Bronckhorst isminde karar kılındı.

TARTIŞMAYA KAPALI İSİM TERCİH EDİLMELİYDİ

Beşiktaş camiası zor bir seneyi geride bıraktı. Tarihinde ilklerin yaşandığı bir sezondu. Türkiye Kupası'nın kazanılması ise gelecek sezon için umut vermişti. Bana göre böylesine ağır bir sezonun ardından daha güçlü bir teknik direktör ile sezona başlanmalıydı. Camianın heyecanlanacağı ve geleceğe umutla bakacağı. Giovanni van Bronckhorst'un açıklanmasının ardından sosyal medyaya ve çevreme baktığımda bunları göremedim. Umarım hep beraber yanılırız.

<p>Erbil - Guyer yolu üzerindeki yakıt dağıtım işletmesi ve zift deposunun da yer aldığı rafineride

Erbil'de petrol rafinerisinde patlama! Alevler geceyi aydınlattı

4 bin 299 hakim ve savcının görev yeri değişti | Sıralı tam liste

Ve beklenen transfer açıklandı! Dünya yıldızı sonunda imzayı attı

Yaprak Dökümü ile ünlenen oyuncu ters kelepçeyle gözaltına alındı