• $32,8382
  • €35,1483
  • 2482.83
  • 10767.5
18 Mayıs 2024 Cumartesi

Fenerbahçe genlerine dönüyor

Türk futbolunun mihenk taşlarından Fenerbahçe'de başkanlık heyecanı var. Sarı lacivertlilerin efsane başkanı Aziz Yıldırım, hafta içinde yaptığı basın açıklamasıyla "3 yıllığına geri dönüyorum" dedi.

Peki Fenerbahçe, son 6 yılda neleri kaybetti...

Öncelikle Süper Lig'de bir ilk yaşadı. Daha önce tarihinde 7 yılı aşkın bir şampiyonluk hasreti yoktu. Bu süre 10 yıla uzadı.

Büyük, dünyaca meşhur futbolcular ve teknik direktörler gelirdi. Jorge Jesus haricinde başarılı bir hoca gelmedi. Ali Koç döneminde tek kupa da Jesus'un döneminde kazanıldı.

Kadıköy'de derbi üstünlükleri sona erdi. Yıllarca evinde rakiplerine üstünlük sağlayan Fenerbahçe, sırasıyla tüm serilerini bozdu.

Uzun lafın kısası, son 6 yılda Fenerbahçe'de çok şey değişti.

Aziz Yıldırım'ın adaylığını açıklamasıyla ise sarı lacivertliler genlerine dönüş sinyali verdi.

Nasıl?

Efsane başkan ilk seçim vaadi olarak Jose Mourinho'yu getireceğini açıkladı. Bu; genlere geri dönüşün ilk sinyaliydi.

Zira; Aziz Yıldırım dünyaca ünlü isimleri Fenerbahçe'ye hep kazandırmış ve Fenerbahçe'nin star isimlerle çalışmasını kulübün geleneği haline getirmişti. Yaptığı açıklamalarının ardından rakibi Ali Koç da 6 yıllık başkanlık döneminde çalışmadığı tarzda hoca arayışına başladı. Jose Mourinho, Koç'un teknik direktör listesinde bulunan isimlerden mesela.

Yönetim kurulu listesinde de her zaman Aziz Yıldırım, güçlü iş adamlarıyla çalışırdı. Ali Koç da bu kez güçlü isimlere teklif götürdü. Acun Ilıcalı bunlardan en önemlisi.

Toparlayacak olursak, Aziz Yıldırım'ın adaylığı ve açıklamaları Fenerbahçe'nin genlerine dönüşünün ilk sinyali olmayı başardı. Seçimi kim kazanır tahmin etmek zor. Ancak seçim sonunda Fenerbahçe'nin kazanacağı ve daha güçlü döneceği aşikar.

<p>Devrek'te hayvancılık işi yapan Kayhan Ayvacı ve ev hanımı Rabia Ayvacı, düğün salonunda gerçekle

Düğünde damada takı yerine koyun hediye ettiler

Yetişen alıyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!