• $33,0771
  • €36,1828
  • 2607.05
  • 11139.5
27 Haziran 2024 Perşembe

Cesur olmalıyız

EURO 2024 Avrupa Şampiyonası'nda yolumuza devam ediyoruz. Gruptaki son maçımızı Çekya karşısında oynadık ve kazandık. Son 16 turundaki rakibimiz ise Avusturya.

Teknik direktör Montella, Çekya karşısında da tartışmalı bir 11'le sahaya çıktı. Açıkçası nasıl bir dizilişle sahaya çıktık anlayamadım. Barış Alper'i forvet bölgesi yerine sağ kanatta oynattı ama forvet bölgesine de orta sahanın merkezinden Hakan Çalhanoğlu ve Arda Güler sürpriz koşular yaptı. Tek gördüğüm ilk yarıda bu oyun sistemi bize yaramadı.

Çekya maça etkili başlamıştı. 10 kişi kaldıkları dakikadan itibaren savunmaya çekildiler. Kapanan savunmayı açmakta zorlandık. İkinci yarıda sağ kanattan etkili gelmeye başlamıştık. Barış Alper, topla etkili koşular yapıyordu. Kaptan Hakan Çalhanoğlu, müthiş şutla harika bir gol atmayı başardı ve oyunun kilidini açtık.

Golden sonra karşılıklı ataklar gelişti. Daha etkili bir oyun planımız olabilirdi. Taktik anlamda çok zayıf olduğumuzu düşünüyorum.

Arda Güler'i etkisiz buldum Çekya maçında. Birkaç pozisyonca bencilce davranıp uzaktan şutlar denedi. Maç genelinde de performans olarak zayıftı.

Barış Alper Yılmaz kesinlikle sağ kanatta oynamalı. Çok etkili kanat organizasyonları hazırlıyor. Rakiplerin adeta korkulu rüyası.

Hakan Çalhanoğlu'nun gol atması büyük moral oldu. Milli Takım performansı eleştirilen Hakan, özgüven tazeledi.

Turnuvada oyuna ilk giren forvetimiz Cenk Tosun oldu. Sevgili Tosun Paşa, az süre bulduğu maçta gol atmayı başardı. Maçtan birkaç gün öncesi düzenlenen basın toplantısında forma mesajı vermişti Montella'ya. Bulduğu şansı iyi değerlendirdi.

Montella, Avusturya maçına iyi hazırlanmalı. Rakip iyi bir turnuva geçiriyor. Hazırlık maçında farklı bir mağlubiyet yaşamıştık. Bence bu maçta cesur oynamalıyız. Oyuncularımız ana mevkilerinde oynamalı.

<p>Trump'ı 'kaçak göçmenler' kurtardı...</p><p>Yasa dışı göçmenlerle ilgili tabloyu okumak için başı

Trump'a suikast girişimi neden öngörülemedi?

Üniversite tercihi yapacaklar dikkat! İşte en çok para kazandıran meslekler

Kıbrıs Barış Harekatı'nın az bilinen fotoğrafları! İlk kez göreceksiniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Temmuz 2024)