• $31,0708
  • €33,679
  • 2032.57
  • 9374.2
30 Aralık 2023 Cumartesi

Beşiktaş'ta Bruno Genesio sesleri

Beşiktaş, teknik direktör tercihinde sona yaklaşıyor. Siyah beyazlılar için en güçlü aday Bruno Genesio. Yerli hoca konusunda tek aday Sergen Yalçın'dı. Ancak yönetim yabancı teknik direktör konusunda karar kıldı. Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Bruno Genesio olacak gibi görünüyor.

BRUNO GENESİO KİMDİR?

Fransız teknik direktör 57 yaşında. İlk teknik direktörlük deneyimini 33 yaşında FC Villefranche'de yaşamış. Daha sonrasında bir dönem scout hocalığı da yapan Genesio'nun kariyerinde dönüm noktası Olimpik Lyon'a teknik direktör olması. Lyon hocalığının ardından kariyerinde yükseliş başlıyor ve önemli bir isim haline geliyor. 40 maçlık Çin tecrübesi de bulunan Genesio, çalıştırdığı takımlardaki puan ortalamasıyla dikkatimi çekti. Lyon'u çalıştırdığı 4 sezonda 185 maça çıkmış ve 1.84 maç başına puan ortalaması yakalamış. Çin'de Beijing Guoan ile de bu başarısını devam ettirmiş. 40 maça çıkan Fransız hoca, 2.03 puan ortalaması yakalamış. Başarılı hocanın son macerası ise Rennes. Fransız kulübüyle Avrupa'da ve ligde istikrarlı sonuçlar alan Bruno Genesio, 124 maçta görev aldı. 1.73 puan ortalaması yakalayan Fransız teknik adam oynattığı hücum futboluyla dikkat çekti. 19 Kasım'da Rennes'den ayrılan Bruno Genesio, Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü olacak gibi görünüyor.

YABANCI HOCA DOĞRU TERCİH OLUR MU?

Türkiye'de yabancı teknik direktörler başarı anlamında beklentilerin altında kalıyorlar. Süper Lig'in şampiyon son yabancı teknik direktörü 2006-2007 sezonunda Fenerbahçe'nin Brezilyalı hocası Zico. O günden bu yana Türkiye'ye çok önemli isimler geldi. Şampiyonluğu kazananlar ise yerli teknik direktörler oldu. Bruno Genesio, Çin macerası dışında yurt dışı tecrübesi olmayan bir isim. Çok fazla kulüp çalıştıran bir isim de değil. Takımın başına getirmek riskli bir tercih kanımca. Çünkü kariyerinde bir şampiyonluk da yok, büyük kulüp çalıştırma tecrübesi de. Siyah beyazlılar bu riske girmeden Sergen Yalçın'la masaya oturabilirdi. Süper Lig düşünüldüğü zaman doğru tercihin Sergen Yalçın olacağını düşünüyorum.

<p>İsrail aylardır Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen Filistinlilere kısıtlamalar uyguluyor. Filistinli

Mescid-i Aksa'ya Filistinliler akın etti

70.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İkinci el otomobil alacaklar dikkat…

Yavruları için ölümü göze aldı! Piton yılanı ile komodo ejderi karşı karşıya gelirse

Çöp evde emekli öğretmenin cansız bedeni bulundu! Yaklaşık 10 gündür haber alınamıyordu