• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
24 Mart 2024 Pazar

Beşiktaş şimdiden planını yapmalı

Beşiktaş'ta sezon sonu 7 futbolcunun sözleşmesi sona eriyor. Bu isimler; Utku Yuvakuran, Joe Worrall, Umut Meraş, Gökhan İnler, Salih Uçan, Rachid Ghezzal ve Cenk Tosun.

Peki bu isimlere yeni sözleşme teklifi yapılmalı mı yoksa gelecek sezon adına yeni bir kadro planlaması mı yapılmalı?

Bence ikincisi...

Tarihinin en kötü sezonlarından birini geçiren Beşiktaş rakiplerinin çok gerisinde kaldı. Daha iddialı ve güçlü kadro kurulmalı. Siyah beyazlılar sözleşmesi sezon sonunda bitecek bu isimlerden bir an önce kurtulmalı!

Sadece iki isimle görüşmeler gerçekleştirmişti Beşiktaş. Bunlar; Cenk Tosun ve Salih Uçan'dı. Zaten anlaşma da sağlanamadı. İyi ki de sağlanamadı...

ÇOK GÜÇLÜ BİR TAKIM İNŞAA EDİLMELİ

Beşiktaş'ın genlerinde şampiyonluklar, zaferler var. Gelecek sezon hazırlıkları şimdiden başlamalı. Gelecek vaat eden yıldızlar takıma kazandırılmalı. Taraftar maçlara heyecanla gitmeli. Altyapıdan Semih Kılıçsoy gibi isimler çıkarılmalı ki zira Semih gibi birçok fırsat bekleyen genç yetenekler var. Sayın başkan Hasan Arat, Beşiktaş'ı ayağa kaldırmak istiyorsa sözleşmesi bitecek hiçbir isimle yola devam etmemeli ve dünya kalitesinde futbolcular transfer etmeli.

SANTOS İLE BAŞARI ÇOK ZOR

Beşiktaş'ın Portekizli teknik direktörü Fernando Santos, ilk geldiği günler pozitif enerji verse de artık taraftara heyecan veremiyor. Oynattığı futbol Beşiktaş'ın geleneklerine aykırı.

Ve şunun da altını çizmek lazım; Fernando Santos'un oyunuyla Süper Lig'de şampiyon olmak çok zor. Çünkü, takım hücum futbolundan çok gol yememeye odaklı oyun sergiliyor. Hal böyle olunca da Beşiktaş taraftarına ve izleyenlere keyif veremiyor. Gelecek sezon için siyah beyazlıların işi çok. En büyük işte kuşkusuz Hasan Arat'a düşüyor.

<p>İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik acımasız saldırı ve ambargosu 7 aya yak

Nuseyrat Kampı'ndaki Filistinliler yıkımın boyutunu aktardı

Kaçıran pişman oluyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…

Bodrum'da inşaatta toprak kayması! İki işçi, yaralı olarak kurtarıldı

Uşak'ta şiddetli fırtına! Bazı ev ve ahırların çatısı zarar gördü