• $28,9291
  • €31,3532
  • 1888.91
  • 8087.24
9 Eylül 2023 Cumartesi

Barış Alper Yılmaz'dan A Milli Takım golcüsü olmaz!

A Milli Takımımız, EURO 2024 Elemeleri D Grubu'ndaki beşinci karşılaşmasında Eskişehir'de, Ermenistan'ı konuk etti. 1-1 berabere tamamlanan maçta Stefan Kuntz'un ilk 11 tercihini sürprizle karşıladım. Barış Alper Yılmaz'ın forvette tercih edilmesi ise en şaşırtıcı karardı. Geçtiğimiz sezon Galatasaray'ın Fenerbahçe deplasmanında kazandığı maçta forvet olarak sahaya çıkan Barış Alper Yılmaz, o maç taktiğinde başarılı olmuş olabilir. Bir iç saha maçında defans yapan Ermenistan'a karşı ise Barış Alper'in ileri uçta gol beklenen oyuncu olması Milli Takım'ı 3 puandan etti.

Nitekim Barış Alper, girdiği net pozisyonlardaki son vuruş beceriksizliği nedeniyle sayısız gol kaçırdı. Oyuna daha sonradan dahil olan ve Milli Takım'ın tek golünü atan Bertuğ Yıldırım, hem genç hem de fiziksel özelliğiyle ilk 11'de değerlendirilebilirdi. Genç forvetler bu kadar golcü eksikliğinin yaşandığı Milli Takım'da şans bulamayacaklarsa, ne zaman bulacaklar? Oysa maça girdiği andan itibaren fiziksel özelliğiyle rakibi zorladı ve ilk girdiği pozisyonda golünü atmayı başardı.

TAKTİKSEL HATALAR

Stefan Kuntz, ne Kerem Aktürkoğlu'nu, ne Cengiz Ünder'i ne de Orkun Kökçü'yü faydalı kullanabildi. Bekler oyunun hücum alanında etkisizdi. Sol bek Cenk'i de sağ bek Zeki'yi de oyundan çıkardı Stefan Kuntz. Cengiz Ünder ve Kerem Aktürkoğlu'nun kanattaki verimsizlikleri de cabası. Orta sahada Orkun Kökçü'nün görevi ise tanımsızdı. Oyunun ne hücum bölgesinde ne de savunma alanında vardı. Milli Takım'da teknik direktörlük tartışması bu maç sonrası yeniden başlar.

<p>Mardin kırsalında gerçekleştirilen Kahramanlar-32 Operasyonunda biri kırmızı kategoride olmak üze

Mardin'de 'Kahramanlar' operasyonu

Türkiye'nin tek su altı deniz parkı! Yıldızkoy'da mikroplastik tespit edildi

6 Aralık 2023 ŞOK aktüel ürünler kataloğu

Merapi Yanardağı kül püskürttü! Patlamalar nedeniyle 11 dağcı hayatını kaybetti