• $32,4044
  • €34,5671
  • 2449.61
  • 9760.58
1 Nisan 2023 Cumartesi

Millet İttifakı'na kayyum!

Gazetedeki başlıkta öyle yazıyor; şarkıcı Hadise çok cesurmuş! Yeni şarkısının klibi için küvette yarı çıplak poz vermiş; Ramazan falan dinlemeyip (hassasiyet ne gezer) pozlarını paylaşmış. Bu paylaşım beğeni yağmuruna tutulmuş!

Öte yandan Türkiye asrın felaketini yaşamış; devlet-millet seferber olmuş deprem yaralarını sarmaya çalışıyor ve bu konu uzun sürecek ekonomik ve sosyal sancı olarak gündemimizde var olacak.

Beri yanda, herhangi bir şehir hastanesinden içeri girse çıkışı bulamayacak, bin sene de geçse tek başına seçim kazanamayacak bir kifayetsiz, etrafına topladığı PKK'lısı, ülkücüsü, Saadetlisiyle, FETÖ'cülerin, küresel güçlerin, alkışları eşliğinde Cumhurbaşkanlığına namzet...

Netflix'de gösterildiğinde (ballandıra ballandıra övülen sanat yönetimiyle) zehri altın tasta sunan ve imamın başörtülü kızını lezbiyen yapmakla nihayet bulan, Bir Başkadır dizisinin açtığı yolda ilerleyen başka başka 'muhafazakar karakterli' klişe diziler ekranlarda arz-ı endam ediyor.

Gündüz kuşaklarında hırsını birbirinden çıkaran kadınlar ve erkekler, yaşını başını almış teyzeler, amcalar, halalar ekranları kanalizasyon çukuruna çeviriyor.

Deprem, seçim gündemi ve mübarek Ramazan... Kaç mevsimi birden yaşıyoruz.

Memlekette beş dakika yerinde duramayan, sürekli koşan ve bu esnada da tozu dumana katan gündemin sersemletici şokları tam bir ömür törpüsü.

Bazı şoklar vardır zamanla atlatılır.

Bazı yaralar vardır; merhem sürersin iyileşir.

Bazı yaralar da vardır ki iyileşmez.

Siyaset arenasında mesela... Ülkücüsüyle PKK'lısını yan yana, kol kola hizalandıran seçim planı, Türkiye sosyolojisi için ağır bir yaradır.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e göre ortada bir kumar masası var ve bu masa 'Kılıçdaroğlu gelsin de ne olursa olsun' diyen masadır.

Bu kumar masasının etrafında öbeklenenler de 'kumarbaz' oluyor haliyle.

Herkese mavi bocuk dağıtan Kılıçdaroğlu, PKK'nın, FETÖ'nün de isteği olan emellerini sıralamaktan çekinmiyor:

'Daha Başkan Apo'nun heykelini dikeceğiz, heykelini' diye sırıtan Selahattin Demirtaş'ı serbest bırakacağını söylüyor. Meral Akşener, Demirtaş'ı kahvaltı masasına bekliyor.

Başka?

Gezi olaylarının finansörü 'Kızıl Soros serbest kalacak.

FETÖ'den hüküm giymiş KHK'lılar salınacak.

HDP masaya ültimatom veriyor: (Daha önce yaptıkları gibi terör örgütüne rahatça lojistik sağlayabilsinler diye) Kayyum uygulaması son bulacak.

PKK'nın iflahını kesen sınır ötesi harekatlar durdurulacak ve kim bilir daha neler...

Sanırsın, HDP masaya kayyum olarak atanmış da Kandil'dekilerin taleplerini bir bir sıralıyor.

Böyle bir masanın kazananı Akşener değil, HDP, Kılıçdaroğlu, PKK ve FETÖ olacak.

Masada dönen fırıldaklara dayanamayıp, İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu 'Evlatlarımızın katilleriyle, PKK'ya terör örgütü diyemeyenlerle aynı masada oturmam' diyor.

Partinin Genel Başkanı Meral Akşener ise blöfü görülmüş, resti çekilmiş düşük profilli bir sığıntı gibi, hop kalkıp hop oturduğu masaya kös kös geri dönüyor.

Evlatlarımızın katillerinin taleplerinin kumar masasında olduğunu görmezden, duymazdan, bilmezden geliyor.

Millet kışı geçirir de yediği ayazı unutmaz.

Bazı acılar vardır, unutulmaz.

<p> İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını 191 gündür sürdür

Katil İsrail Gazze'ye saldırmaya devam ediyor

Yüzey yarıkları çoğalıyor! Uzmanlardan obruk uyarısı

Piknikçiler Dicle Nehri kıyısını çöplüğe çevirdi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Nisan 2024)