• $ 8,161
  • € 9,644
  • 498.574
  • 1147.27
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Mavi Kuş'tan güzel haber

Millet-devlet el ele vermiş, tüm imkanlarıyla Elazığ ve Malatya depreminin yaralarını sarıyorken, yangında saçını tarayan deli misali, Erzurum’da ailecek kayak keyfi yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu göreve geldiğinde, Şehir Tiyatroları’nda yapılan ilk iş, muhafazakar yazarların oyunlarını kapı dışarı etmek olmuştu.

Tiyatrodaki yeni yönetim, rövanşist bir tutumla, apar topar ve hiçbir mantıklı mazeret göstermeksizin Mustafa Kutlu’nun ‘Mavi Kuş’ adlı eserini repertuvardan çıkartmıştı.

Şimdi ise ‘Mavi Kuş’tan güzel haber geldi. Türk edebiyatının yaşayan en büyük ustalarından Mustafa Kutlu’nun kaleme aldığı eser, Konya Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenecek.

Özgür Kaymak tarafından oyunlaştırılan Mavi Kuş için Konya’daki Selçuklu Kongre Merkezi’nde 3 Şubat Pazartesi akşamı saat 20:00’de gala gecesi düzenlenecek. Oyunu Konya Şehir Tiyatroları’ndan Mustafa Uzman yönetecek. Oyun 3-4-10-11 ve 17-18 Şubat’ta aynı mekanda perde açacak.

Mavi Kuş’ta olaylar, bir otobüs yolculuğu esnasında geçiyor. Toplumun hemen her kesiminden farklı yolcuları olan otobüs adeta memleketten insan manzaralarına dönüşüyor.

Farklı statü ve yaşam tarzına sahip insanların birlikte yol aldığı otobüste, kimi zaman eğlenceli kimi zaman hüzünle bezeli hayat hikayeleri sayesinde memleket insanı birbirini yakından tanıma fırsatı buluyor.

Oyunun son 10 dakikasında ise bütün kurguyu alt üst eden çifte sürprizli bir final bekliyor izleyenleri.

Bedir Acar Diğer Yazıları

Görsel deprem!

29.01.2020

Hatay'da 2 terörist etkisiz hale getirildi

Hatay'da 2 terörist etkisiz hale getirildi

Hobi olarak deve kuşu yetiştiren oyuncakçı, talep artınca ç

Hobi olarak deve kuşu yetiştiren oyuncakçı, talep artınca çiftlik kurdu

ABD'nin hiçbir ülkeye vermediği F-22 Raptor uçaklarının &#

ABD'nin hiçbir ülkeye vermediği F-22 Raptor uçaklarının özellikleri neler?

Urartular 2 bin 750 yıl önce TOKİ tekniğini kullanmış

Urartular 2 bin 750 yıl önce TOKİ tekniğini kullanmış