• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
30 Ocak 2020 Perşembe

Mavi Kuş'tan güzel haber

Millet-devlet el ele vermiş, tüm imkanlarıyla Elazığ ve Malatya depreminin yaralarını sarıyorken, yangında saçını tarayan deli misali, Erzurum’da ailecek kayak keyfi yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu göreve geldiğinde, Şehir Tiyatroları’nda yapılan ilk iş, muhafazakar yazarların oyunlarını kapı dışarı etmek olmuştu.

Tiyatrodaki yeni yönetim, rövanşist bir tutumla, apar topar ve hiçbir mantıklı mazeret göstermeksizin Mustafa Kutlu’nun ‘Mavi Kuş’ adlı eserini repertuvardan çıkartmıştı.

Şimdi ise ‘Mavi Kuş’tan güzel haber geldi. Türk edebiyatının yaşayan en büyük ustalarından Mustafa Kutlu’nun kaleme aldığı eser, Konya Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenecek.

Özgür Kaymak tarafından oyunlaştırılan Mavi Kuş için Konya’daki Selçuklu Kongre Merkezi’nde 3 Şubat Pazartesi akşamı saat 20:00’de gala gecesi düzenlenecek. Oyunu Konya Şehir Tiyatroları’ndan Mustafa Uzman yönetecek. Oyun 3-4-10-11 ve 17-18 Şubat’ta aynı mekanda perde açacak.

Mavi Kuş’ta olaylar, bir otobüs yolculuğu esnasında geçiyor. Toplumun hemen her kesiminden farklı yolcuları olan otobüs adeta memleketten insan manzaralarına dönüşüyor.

Farklı statü ve yaşam tarzına sahip insanların birlikte yol aldığı otobüste, kimi zaman eğlenceli kimi zaman hüzünle bezeli hayat hikayeleri sayesinde memleket insanı birbirini yakından tanıma fırsatı buluyor.

Oyunun son 10 dakikasında ise bütün kurguyu alt üst eden çifte sürprizli bir final bekliyor izleyenleri.

<p>Başkan Erdoğan Ayasofya Camii'nin ibadete açılışını sosyal medya hesabından video ile kutladı. Er

Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya'nın Dirilişi' paylaşımı

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?