• $8,699
  • €10,3646
  • 499.179
  • 1414.15
15 Mayıs 2021 Cumartesi

İsrail'in ‘soykırım' endüstrisi

Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İsrâîl'den dolayı, onun soyundan gelenlere Tevrat'ta ve Kur'an'ı kerimde İsrâiloğulları denilmektedir.

Kutsal kitaplarda, Allah tarafından İsrailoğullarına yapılan türlü iyiliklerden bahsedilir.

Buna karşın, kendilerine verilen nimetlerin karşılığında şükürsüzlüklerinden, Allah'a şirk koştuklarından, kendilerini üstün ırk olarak gördükleri için gurur sahibi olduklarından, hırs ve tamâh ile zillet içinde kaldıklarından da bahsedilmektedir.

Siyonist Yahudiler dün olduğu gibi bugün de hırs ve tamahlarıyla dünyaya kök söktürüyorlar.

Oysa tarih içinde, farklı coğrafyalarda zulüm gören, adaletle hükmedilmeyen Yahudilerin imdadına Osmanlı devleti yetişmişti. Bundan tam 500 sene önce...

20. yüzyıla geldiğindeyse koskocaman yeryüzüne sığamayıp, savunmasız Filistinlilerin topraklarına, evlerine gözlerini dikmiş olan bir İsrail terör devleti ve onları destekleyen Siyonist Yahudi lobisi var.

Bu öyle bir lobi ki ABD, Almanya, Fransa gibi ülkeleri örümcek ağı gibi dokudukları 'soykırım endüstrisi' sayesinde adeta esir aldılar.

Bu endüstride mesela, Oscar ödüllerine boğulan Yahudi soykırımı konulu filmler var... Küresel şirketler, popüler kültür ikonları ve medya var.

Almanya'nın ve diğer Avrupa devletlerinin birinci ve ikinci Dünya Savaşları sırasında Yahudilere yaptıkları zulümlerin aynısını bugün Yahudiler Filistinlilere karşı yapıyorlar.

Bu Siyonistler, bir zamanlar Avrupa'da yaşadıkları kırımdan hiç ders almamış olacaklar ki bir dönem uğradıkları zulmü, misliyle, kat be kat bugün Filistinli Müslümanlara yaşatıyorlar.

Yahudiler, tarih boyunca Hıristiyan dünyasının zulmüne uğradılar ama intikamlarını kendilerine kucak açan Müslümanlardan çıkarıyorlar.

Başta da dediğimiz gibi İsrail, medyasıyla, sinemasıyla, popüler sanat ikonlarıyla bir soykırım endüstrisi yarattı.

Ve bu endüstri sayesinde dünyayı esir alıp bugün kendisi soykırım yapıyor.

Karşılarında ise vicdanı susmuş bir dünya var.

Vicdanı olan insan bu zulme göz yumamaz,

Vicdan öldüğünde ise geriye insanlık kalmaz.

<p>İzmir'de HDP'nin İl Başkanlığı binası önünde çatışma çıktı. Polis bölgeye giriş çıkışları durdurd

HDP İzmir il binasında çatışma: Polis bölgeye giriş çıkışları durdurdu

Ankara'da muhteşem 'yarım ay' manzarası

Yalova kıyılarından 9 günde 1478 metreküp müsilaj toplandı

İstanbul'da ''Yeditepe Huzur Uygulaması'' gerçekleştirildi