• $31,0219
  • €33,7209
  • 2022.42
  • 9312.12
25 Ocak 2024 Perşembe

Huzursuz muhalefet sendromu

Geriye sayım başladı; Türkiye gündemi 31 Mart yerel seçimlerine kilitlenmiş durumda. Siyasi partiler seçim kazanmaya yönelik taktiklerle hamle üstüne hamle yapıyorlar. Kim kimin yanında saf tutacak, kim nerede kiminle ne şartlarda ittifak yapacak vs.

Bu tür zamanlar, puslu havayı seven sosyal medya 'fedailerinin' çokça meşgul olduğu zamanlardır.

Hal böyle olunca hükümeti yıpratmaya yönelik 5. kol faaliyetlerinin de ardı arkası kesilmiyor.

Şimdilerde, mesela Merkez Bankası Başkanı'na sarmış durumdalar. Öyle ya, bir yerde, işler olması gerektiği şekilde ilerliyorsa, mutlaka ayağına sıkılmalı ki memleket huzur bulmasın!

Maalesef böyle sakat, huzursuz bir muhalefet sendromu var Türkiye'de; ülkenin hayrına olacak her şeye canı sıkılan, aptalca bir tutum...

'Hep beraber çıkalım' yerine; 'onlar batsın yalnız biz çıkalım' anlayışına sahip olanlar aynı gemide olduğumuzun fakındalar elbet ama yine de Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın başarısız olması için can atıyorlar.

Daha dün bir bugün iki... Hemen itibar suikastine başladılar; 'görevden alındı, alınacak' haberlerini tedavüle soktular. Maksat yabancı yatırımcı ürksün, Türkiye'ye gelmesin.

'Bize, Ak Parti iyi bir şey yaptı dedirtemezsiniz' cümlesinde temayüz eden 'muhalif bağnazlık', holiganlığa has bir şey olsa gerek.

Su yürür yolunu bulur.

'Siyaset bu kadar gündemimizi meşgul etmemeli' diyenler için hazır karne tatili başlamışken ailecek kaliteli zaman geçirmek isteyenler için küçük bir sanat turu yapalım.

Örneğin bu hafta sonu İstanbul Şehir Tiyatroları'nda Fındıkkıran, Herkes Sihirbaz Olacak, Elma Kurdu Kırtık, Bir Gece Masalı, Çöpsüz Dünya ve Bekçi ile Postacı adlı oyunlar çocuklar için perde açacak. Şimdiden yer ayırtmayı unutmayın.

'Bizim çocuk büyüdü, biraz daha özel bir etkinliğe gitme zamanı geldi' diyorsanız, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın 97. kuruluş yılına ithafla ve gençlere yönelik bir sunumla hazırlanan tematik sergi ilginizi çekebilir.

Atatürk Kültür Merkezi'nde "İstihbarat ve strateji" temasıyla açılan dijital sergide "Vatan", "Gelenek", "Gelecek" ve "Gurur" başlıkları altında, kurum kültürünü ve dijital dönüşümünü anlatan bölümler yer alıyor.

Güçlü bir devlet olmak istihbaratınızın gelişmiş olmasıyla mümkün. Türkiye olarak bu anlamda iyi bir geleneğe sahibiz. Milli İstihbarat Teşkilatını biraz daha yakından gözlemlemek, bilgi ve fikir sahibi olmak önemli.

Özellikle meraklı gençlerin ilgisini çekecek şekilde, teşkilat tarafından çeşitli operasyonlarda ele geçirilmiş birçok obje ve nesnenin de sergide yer aldığını haber verelim.

'Temas İstanbul' adını taşıyan bu özel sergi, 11 Şubat'a kadar pazartesi günleri hariç 11.00 - 20.00'de ziyarete açık olacak.

Anadolu yakasında oturan okuyucularımız için de Üsküdar Belediyesi'nin organize ettiği "Osmanlı Filistin'ine Üç Boyutlu Yolculuk" adlı sergiyi tavsiye edebiliriz.

Nevmekan Sahil Galeri'de izlenime sunulan sergide Murat Kargılı Koleksiyonu'ndan seçilen stereoskopik fotoğraflara yer veriliyor.

<p>Olay, geçtiğimiz Cuma günü saat 05.40 sıralarında Şişli Halide Edip Adıvar Mahallesi'nde meydana

İstanbul'da korkunç kaza! Faciadan dönüldü

60.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İşte ikinci el otomobiller…

BİM 23 Şubat 2024 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı

Dünyanın en kirli halısı! Son halini gören gözlerine inanamıyor